פייסבוק מחסלת את תופעת הקליק-בייטס ו”תרגילי המעורבות”

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

כבר באפריל האחרון הצהירה הרשת החברתית כי היא שמה לה למטרה להציג ולקדם תוכן אותנטי ומקורי יותר, על פני תוכן שברובו חסר משמעות אך מקודם באמצעות קליק בייטס (כותרות שמעוררות עניין לעומת התוכן האמיתי בכתבה) או לחילופין באמצעות הגברת מעורבות בצטרה מלאכותית הכוללת הנעה ללחיצה על לייק, שיתוף או תיוג חברים שהייתם דוחפים במדרגות. אתמול (יום ב’, 18.12) הודיעה החברה כי לאחר עבודת מחקר לא קטנה, אותם עמודים צפויים להרגיש ירידה במידת הנראות וכמות התנועה לעמוד/אתר כאמצעי הענשה.

עבור המשימה, פייסבוק הקצתה צוות ייעודי שסקר מאות פוסטים המשתמשים באותה טכניקה ופיתח מודל מבוסס machine learning שיהיה מסוגל לזהות פוסטים זהים בעתיד. האלגוריתם המאומן צפוי להפחית את כמות הפוסטים מאותם עמודים ובהמשך אף יעניש עמודים שישתמשו באופן שיטתי בצורת הגברת המעורבות הזו.

יחד עם זאת, פייסבוק אומרת כי פוסטים של אנשים המבקשים עזרה בגיוס תרומות, מציאת אנשים שנעלמו, בקשות אינדיבידואליות עבור טיפים לטיולים וכדומה, לא צפויים להפגע מהמהלך.

פייסבוק מדווחת כי היא עושה ותמשיך לעשות מאמצים רבים כדי לקדם תוכן אותנטי ככל האפשר ולמזער את תופעת הפוסטים שמספימים את הפיד באמצעות תוכן לא רלוונטי או כותרות מטעות.

האם האלגוריתם המשופר של פייסבוק יידע באמת לעשות את ההבחנה הנכונה או שדפי פייסבוק ואתרים רבים צפויים למצוא את עצמם מחוץ לפיד שלכם בשל סינון לא נכון? פייסבוק שיחררה מדריך המלמד איך להמנע מלייצר פוסטים שנוגדים את חוקי האלגוריתם ואף נותנת תקופת חסד של מספר שבועות עבור אותם אתרים ששיטת הגברת המעורבות הזו הייתה גורם דומיננטי ברשת החברתית.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *