אפליקציות

גוגל משיקה את Datally: אפליקצייה לחיסכון בהעברת נתונים

גוגל השיקה הבוקר (יום ה’)באופן רשמי אפליקצייה חדשה שמטרתה לחסוך בהעברת נתונים בסמארטפונים. האפליקציה, שעונה לשם Datally, מיועדת בעיקר למשתמשים בעלי חבילות נתונים קטנות שמעוניינים לנטר את פעילות האפליקציות הרצות במכשיר.

בפוסט שפורסם בבלוג החברה הבוקר, הסביר סזאר סינגופטה (Caesar Sengupta), סגן נשיא צוות ‘מיליארד המשתמשים הבאים’ (Next Billion Users), כי חזון האפליקציה הוא לעורר מודעות והבנה לצריכת הנתונים של האישית, לצד היכולת לבצע בקרה ולהחליט איזה אפליקציות יורשו לצרוך יותר נתונים מהאחרות.

מניסיון קצר שערכתי עם האפליקציה, אני כן יכול לומר שהממשק משתמש הוא מאוד ידידותי וקל להבנה ולתפעול. יחד עם זאת, האפליקציה דורשת הרשאות ברמה גבוהה יחסית שכולל בין היתר ניטור שיחות ומסרונים, לצד ההרשאה לסרוק את השימוש באפליקציות האחרות בכל זמן נתון. לצורך הפעילות השוטפת של האפליקציה, היא מבקשת לבצע חיבור VPN כדי לנטר את השימוש בנתונים.

אחרי שעוברים את כל ההוראות הראשוניות, ניתן להשתמש במכשיר בצורה רגילה. עם הזמן, ככל שהשימוש שלכם באפליקציות מסויימות ייגבר, תקפוץ בועה, בדומה לזו של Facebook Messenger, שתציג את כמות הנתונים שאותה אפליקציה צורכת ותאפשר לכם להחליט האם אתם רוצים להגביל אותה או לא. לחילופין תוכלו גם לאפשר לאפליקציות מסויימות שימוש בנתונים לזמן מוגבל.
בנוסף, תוכלו למצוא באפליקציה רשתות אלחוטיות קרובות אליכם במידה וחבילת הגלישה הסלולרית שלכם נגמרה.

פיצ’ר החיסכון בנתונים קיים כבר זמן רב בסמארטפונים בכלל ובמכשירי אנדרואיד בפרט, אך אין ספק שהאפליקציה עוזרת לנטר את הנתונים בזמן אמת ובצורה נוחה יותר. על פי גוגל, ששיחררה את האפליקציה לבטא בחודשים האחרונים באיזור הפיליפינים תחת השם ‘Triangle’, המשתמשים באפליקצייה צפויים לחסוך עד 30 אחוזים מצריכת הנתונים הרגילה שלהם.

זה אולי פחות רלוונטי בישראל בכל מה שקשור לנתונים, שכן ישראל נחשבת למדינה מפותחת יחסית בחבילות הגלישה וזמינות הרשתות האלחוטיות, אך חסימת הגישה לנתונים לאפליקציות שמתעקשות לצרוך יותר מדי, עשוייה לחסוך גם בזמן הסוללה, משהו שיכול להיות קצת יותר רלוונטי עבור הישראלים.

להורדה למכשירי אנדרואיד

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close