גוגל משיקה את Datally: אפליקצייה לחיסכון בהעברת נתונים

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

גוגל השיקה הבוקר (יום ה’)באופן רשמי אפליקצייה חדשה שמטרתה לחסוך בהעברת נתונים בסמארטפונים. האפליקציה, שעונה לשם Datally, מיועדת בעיקר למשתמשים בעלי חבילות נתונים קטנות שמעוניינים לנטר את פעילות האפליקציות הרצות במכשיר.

בפוסט שפורסם בבלוג החברה הבוקר, הסביר סזאר סינגופטה (Caesar Sengupta), סגן נשיא צוות ‘מיליארד המשתמשים הבאים’ (Next Billion Users), כי חזון האפליקציה הוא לעורר מודעות והבנה לצריכת הנתונים של האישית, לצד היכולת לבצע בקרה ולהחליט איזה אפליקציות יורשו לצרוך יותר נתונים מהאחרות.

מניסיון קצר שערכתי עם האפליקציה, אני כן יכול לומר שהממשק משתמש הוא מאוד ידידותי וקל להבנה ולתפעול. יחד עם זאת, האפליקציה דורשת הרשאות ברמה גבוהה יחסית שכולל בין היתר ניטור שיחות ומסרונים, לצד ההרשאה לסרוק את השימוש באפליקציות האחרות בכל זמן נתון. לצורך הפעילות השוטפת של האפליקציה, היא מבקשת לבצע חיבור VPN כדי לנטר את השימוש בנתונים.

אחרי שעוברים את כל ההוראות הראשוניות, ניתן להשתמש במכשיר בצורה רגילה. עם הזמן, ככל שהשימוש שלכם באפליקציות מסויימות ייגבר, תקפוץ בועה, בדומה לזו של Facebook Messenger, שתציג את כמות הנתונים שאותה אפליקציה צורכת ותאפשר לכם להחליט האם אתם רוצים להגביל אותה או לא. לחילופין תוכלו גם לאפשר לאפליקציות מסויימות שימוש בנתונים לזמן מוגבל.
בנוסף, תוכלו למצוא באפליקציה רשתות אלחוטיות קרובות אליכם במידה וחבילת הגלישה הסלולרית שלכם נגמרה.

פיצ’ר החיסכון בנתונים קיים כבר זמן רב בסמארטפונים בכלל ובמכשירי אנדרואיד בפרט, אך אין ספק שהאפליקציה עוזרת לנטר את הנתונים בזמן אמת ובצורה נוחה יותר. על פי גוגל, ששיחררה את האפליקציה לבטא בחודשים האחרונים באיזור הפיליפינים תחת השם ‘Triangle’, המשתמשים באפליקצייה צפויים לחסוך עד 30 אחוזים מצריכת הנתונים הרגילה שלהם.

זה אולי פחות רלוונטי בישראל בכל מה שקשור לנתונים, שכן ישראל נחשבת למדינה מפותחת יחסית בחבילות הגלישה וזמינות הרשתות האלחוטיות, אך חסימת הגישה לנתונים לאפליקציות שמתעקשות לצרוך יותר מדי, עשוייה לחסוך גם בזמן הסוללה, משהו שיכול להיות קצת יותר רלוונטי עבור הישראלים.

להורדה למכשירי אנדרואיד

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch