שלא יעבדו עליכם: ככה תבדקו אם מכשיר הסלולר שלכם תקין

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

אם פעם היינו מחליפים מכשיר סלולרי כל מספר שנים, כיום תדירות התחלופה גבוהה בהרבה, מה שמעלה את תנועת השוק של רכישת מכשירי יד שנייה. אותם משתמשים שמחליפים מכשיר כל שנה (במקרה הטוב) לרוב ימכרו את המכשיר הישן במצב טוב ובמחיר אטרקטיבי יותר ממחיר מכשיר חדש, ולכן שווה לבדוק את ההזדמנות הזו. אבל איך תוכלו לדעת שהמכשיר באמת תקין? שהספיקר עובד? שה-GPS לא מזייף? כיום יש מספר אפליקציות שמסייעות למשתמשים ואפילו טכנאים לבצע בדיקה ראשונית ומקיפה למכשיר.

כשיד 2 פגשה את TestM

לפני כשנה השיקה יד 2 בשיתוף חברת ויסטו את האפליקציה החינמית TestM, העורכת בדיקה מקיפה למכשיר שלכם ללא עלות. לדברי יד 2, האפליקציה פותחה לאור מגמת העלייה בקטגוריית הסלולר שהפכה להיות הקטגוריה המבוקשת ביותר במוצרי יד שנייה באתר. בדומה לבדיקת רכב לפני מכירה או טסט שנתי, זה רק טבעי לדרוש את אותה בדיקה ממכשירים אחרים המשמשים אותנו בכבדות ביום יום.

בעזרת סדרת בדיקות אינטראקטיביות מאפשרת אפליקציית TestM בפחות מ-5 דקות לקבל “דוח בריאות” הכולל מידע על תקינות החומרה של המכשיר. מיד לאחר הורדת האפליקציה תוכלו להתחיל בבדיקה מלאה ולעקוב אחר קטגוריות הבדיקה השונות. בין הקטגוריות תוכלו למצוא את בדיקת המסך, המצלמה, חיישן הקירבה, GPS וטביעת האצבע, לצד קטגוריות נוספות כמו בדיקת הרמקול, שקע הטעינה, האוזניות ועוד. בסוף התהליך תוכלו אפילו לייצר דוח מקיף הכולל את כל פרטי המכשיר והבדיקה ולהשתמש בכך כאסמכתא לבריאות המכשיר.

להורדת TestM: אנדרואיד, iOS

פלאפון מקדמת ומשדרגת

בימים אלה משחררת חברת פלאפון אפליקציה מקבילה המבוססת על TestM ועונה לשם הקליט Pelephone Test.

תמונה: פלאפון

בנוסף לפונקציונאליות של אפליקציית המקור, פלאפון צבעה את שלה בצבעי המותג ואף הוסיפה גם את רשימת מרכזי השירות השונים המספקים טיפול טכני בתקלות מכשירים. שתי האפליקציות פועלות על מכשירי אנדרואיד ו-iOS אך שימו לב שתצטרכו לתת להן הרשאות מלאות כדי לבצע את הבדיקות.

להורדת Pelephone Test: אנדרואיד, iOS

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch