Huawei | וואווי

הוכרז: Huawei Mate X – שלושה מצבי מסך, קיפול אלגנטי וצילום סלפי ברמה אחרת

מלחמת המתקפלים החלה באופן רשמי כאשר שתי היצרניות המובילות בשוק הסלולר הציגו מכשירים בעלי מסך מתקפל, והכריזו למעשה על קטגוריית מכשירים חדשה. בשבוע שעבר הייתה זו סמסונג שהציגה את ה-Galaxy Fold, וכעת זו וואווי הסינית, שמציגה את יכולות ה-Mate X והיא לא נשארת חייב למתחרה מדרום קוריאה.

המפרט

במכשירים מהקטגוריה החדשה, הדבר הראשון שבולט הוא מבנה המסך ויכולותיו. במכשיר ה-Mate X וואווי הציבה גודל מסך כולל של 8 אינץ’ במצב פתוח, אשר מתקפל לגודל של 6.6 אינץ’ קדמי ו-6.39 אינץ’ אחורי במצב סגור. כבר בשלב הזה לוואווי יש יתרון על סמסונג בכך שבמצב הסגור למכשיר ה-Mate X יש שטח עבודה גדול יותר שאינו מאלץ אתכם לפתוח אותו לגמרי. את המסך מייצרת BOE הסינית, שאחראית בין היתר גם על המסכים ב-Mate 20 Pro המוצלח של החברה.

בתחום הצילום תוכלו למצוא לא פחות מארבע מצלמות עם עדשות מבית השותפה הטבעית של וואווי, Leica. התפקוד של המסך המתקפל במקרה הזה בא לטובת המכשיר וגם למצולמים דרכו. מאחר וכל המצלמות מסודרות לאורך בצד המכשיר, כשהוא מקופל תוכלו למעשה להשתמש באיכות המצלמה הראשית כדי להפיק צילומי סלפי איכותיים. מהצד השני, כאשר תצלמו אנשים אחרים, הם יוכלו לראות את עצמם במסך ההפוך וכך גם לראות איך הם יוצאים לפני הצילום.

  • מעבד: Kirin 980 + Balong 5000
  • זכרון RAM: 8 ג'יגה בייט
  • איחסון: 512 ג'יגה בייט
  • מסך: 8 אינץ' (פתוח) 6.6 אינץ' קדמי (סגור) ו-6.38 אינץ' אחורי (סגור)
  • מצלמה: 40 מ"פ + 16 מ"פ + 8 מ"פ + TOF
  • סוללה: 4,500mAh - סוללה כפולה

למפרט המלא לחצו כאן >>

את המפרט העמוס תריץ ערכת השבבים מבית וואווי Kirin 980, שגם כיום פועלת בצי המכשירים הרחב של החברה וגם תחת מותג ה-Honor. ערכת השבבים המדוברת כבר נוצרה מראש עם המוכנות לדור החמישי וכיום מתפעלת את מרבית המכשירים גם ברשתות התומכות בדור 4.5. ה-Mate X יכלול תמיכה ברשתות הדור החמישי בסיוע המודם Balong 5000 שיאפשר תמיכה בדור החמישי העתידי. לצד יכולת העיבוד תמצאו גם זיכרון עבודה RAM של 8 ג’יגה בייט ואיחסון של 512 ג’יגה בייט עם יכולת הרחבה באמצעות כרטיס זיכרון.

תמונה: Huawei

סוללת המכשיר הכפולה עומדת על 4,500 מיליאמפר/שעה שנחשבת למכובדת עבור מכשירים עם גודל המסך בזמן הקיפול, אך בגודל מסך מלא, הסוללה תצטרך לעבוד קצת מעבר. המכשיר כמובן תומך בטעינה אלחוטית כיאה לסטנדרט הקיים ובמהירות של 55w שתספק מהירות טעינה מ-0 ל-85 אחוז ב30 דקות. אם אתם צריכים להטעין יותר מהר, תוכלו להשתמש במטען של מחשבי ה-MateBook החדשים כדי לקבל טעינה במהירות של 65w.

העיצוב

אם נשווה את העיצוב של וואווי למכשיר של סמסונג (גם כי זה מתבקש כרגע) אפשר לראות שוואווי עשתה שיעורי בית לקראת השקת הקטגוריה החדשה והוציאה מכשיר מוכן שצרכנים ירצו לרכוש כמעט מיד. שולי המסך הדקיקים ועוביו הדקיק של המכשיר יוצרים מענה אטרקטיבי לעומת זה של סמסונג, שעשוי להיות קצת מגושם עבור אנשים מסויימים. גודל המסך הרחב כאשר המכשיר מקופל בא לטובתו של המכשיר (לפחות בעיניי) ואינו מגביל יחסית לסטנדרט המצופה היום.

תמונה: Huawei

מחיר וזמינות – תכינו את עצמכם

אם חשבתם שסמסונג הציבה מחיר גבוה חכו לזה: כדי להיות בעלי המכשיר החדש תצטרכו להפרד מלא פחות מ-2299 אירו. בארץ תומחר ה-Galaxy Fold ב-8000 שקלים, כך שבמידה ויגיע מכשיר ה-Mate X, הוא צפוי להיות מתומחר בלא פחות מ-10,000 שקלים חדשים. מנכ”ל וואווי התייחס למחיר ואמר שהוא מודע לכך שהוא גבוה במיוחד, אך יחד עם זאת הוא הודיע כי בדורות הבאים אנחנו צפויים לראות מחירים נמוכים בהרבה, כפי שקרה עם הסמארטפונים הראשונים.

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close