Apple | אפל

אין ברירה: משתמשי AirPods יצטרכו לרכוש זוג חדש כל כמה שנים

אוזניות הAirPods הן אחד הדברים המדוברים ביותר שאפל השיקה בשנים האחרונות. משתמשי אייפון רבים לא מתבלבלים בבחירה כשמגיע הזמן לקנות אוזניות, ונראה שגם משתמשי אנדרואיד נוטים לבחור בהן בחלק מהמקרים. יחד עם זאת, מעטים יודעים בעת הרכישה כי ברגע שמחזורי הטעינה בסוללה ייגמרו, הם יצטרכו לקנות זוג חדש מאשר לתקן אותם.

משתמשים רבים נהנים מהאוזניות המעוצבות של אפל ולזכותן של האוזניות ייאמר שהן זכו באהדה בצדק. איכות הסאונד טובה, העיצוב מעורר עניין, הן קלות על האוזן והכי חשוב – ההתממשקות עם האייפון היא חלקה ביותר. אבל בניגוד לשאר מוצרי אפל, כאשר הסוללה תלך לעולמה לא ניתן יהיה להחליפה, ולא בגלל הכלים החסרים לפעולה זו, אלא בשל העובדה הפשוטה שלא ניתן לבצע החלפת סוללה מבלי לפגוע בתפקוד האוזניות.

תמונה: אפל

אתר iFixit, המתמחה בפירוק והרכבה של מוצרים טכנולוגיים, פרסם בבדיקתו כי האוזניות מלאות בדבק מבפנים, וכל ניסיון להוציא את הסוללה שמפעילה אותן תפגע באחד מרכיבי השמע ו/או הדיבור שלהן. משמעות הדבר היא שברגע שטכנאי ינסה לתקן או להחליף סוללה, מוטב לו כבר להכין את פח האשפה לידו ולשלוח את המשתמש לקנות זוג חדש. יש לציין שגם נרתיק הטעינה של האוזניות מורכב בצורה דומה, וכל ניסיון לתקנו יעלה בנזק בלתי הפיך.

תמונה: iFixit

זה נכון שאפל מציעה שירות תיקונים עבור האוזניות שלה, אך לאור תוצאות iFixit נראה שהחברה מעדיפה פשוט להחליף את האוזניות בזוג חדש ולהשליך את אלה שפג תוקפן לאשפה. עוד בעיה שעולה מהידיעה הזו היא ייצור גובר של פסולת אלקטרונית שאינה נזרקת למיחזור. כיום מציעה אפל אפשרויות מיחזור למחשבי המק המתכתיים שלה ואף מייצרת את המחשבים החדשים מאותה פסולת ממוחזרת, זאת מתוך כוונה לצמצם את כמות הפסולת האלקטרונית.

תמונה: אפל

בכל מה שקשור לאוזניות, ככל שמשתמשים יבינו שאין ביכולתם לתקן את האוזניות הם ישליכו אותם לפח, ובכך יגבירו את כמות הפסולת האלקטרונית שאינה ממוחזרת. יותר מזה, במידה וירצו המשתמשים למחזר, עלות המיחזור לאוזניות תעלה על עלות מכירתן ושימושן ולמעשה הן יהיו לא רווחיות לתהליך המיחזור עצמו. במעשה זה אפל יורה לעצמה ברגל הירוקה שלה.

לא רק אפל

מלבד אפל ישנם מוצרים רבים נוספים המורכבים בצורה דומה והופכים את תיקונם לבלתי אפשריים. רבים מהמוצרים כוללים אוזניות קטנות או כל מוצר אחר בו נדחסות מגוון סוגי טכנולוגיות בצפיפות שאינה משאירה מרווחים לברגים או עזרי חיבור אחרים. אז נכון לעכשיו, רכישת זוג אוזניות חדשות מבית אפל תעלה לכם כ-160 דולרים וברגע שהסוללה תגווע תצטרכו להחליט אם להמשיך ולרכוש זוג נוסף שאולי יסיימו באותו המקום בסופו של דבר.

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close