טכנולוגיה ואינטרנט

זה היה זריז: פלאפון היא החברה הראשונה להשיק את ה-eSim בישראל

על רשת הדור החמישי עוד אין מה לדבר כי למרות שישראל חזקה בטכנולוגיה היא חלשה מאוד בכל מה שקשור לבירורקרטיה ופיתוח תשתיות. יחד עם זאת, אחת המפעילות הגדולות בישראל, פלאפון, הודיעה על תמיכה ראשונה באפשרות הeSim בישראל.

ה-eSim הוא כרטיס סים המוטמע במכשירים השונים ומאפשר למשתמשים להחליף ספקי סלולר בהינף יד, מבלי להפעיל סים פיזי, לקנות אותו או אפילו לחכות לשליח/ללכת לקחת אותו. היום מודיעה פלאפון כי תפעיל תמיכה בטכנולוגיה החדשה באביזרים לבישים כמו השעונים החכמים של אפל וסמסונג, Apple Watch S4 ו-Galaxy Watch.

Apple Watch סדרה 4 | מקור תמונה: אפל

מלבד אפשרות הניוד הנוחה, השימוש ב-eSim מאפשר ליצרניות לחסוך במקום בבניית המכשיר ולספקיות סלולר לספק שירותי אינטרנט, שיחות והודעות בצורה קלה וחלקה יותר. ה-eSim צפוי לשחרר את הכבלים ולהעניק לאותם אביזרים עצמאות סלולרית ותפקודית, כך שתוכלו לחבר אוזניות אלחוטיות לשעון ולהאזין לאפליקציית הSpotify או Deezer שלכם, בהתאם לתמיכה במוצר, או לענות לשיחות והודעות מבלי להיות תלויים במכשירים אחרים.
כדי להפעיל את השירות תצטרכו להפעיל את אפליקציית השעון הרלוונטית, לבחור בהפעלת נתונים סלולריים ולאחר מכן להכנס לאתר פלאפון ולהצטרף לשירות eSIM.

נכון לעכשיו השירות יהיה זמין רק עבור השעונים החכמים של אפל וסמסונג, ולא יהיה זמין עבור מכשירים כמו דגמי האייפון האחרונים או מכשירי הפיקסל של גוגל, אך אין ספק שזה נראה כמו תחילת הניסיון הציבורי הראשון בטכנולוגיה החדשה. הרכישה המוקדמת עבור השעונים התומכים פתוחה כבר עכשיו ושירות ה-eSIM יתחיל לפעול בחודש מאי.

כנהוג בשאר העולם, השירות בפלאפון כרוך בתשלום של עשרה שקלים נוספים בחודש.

לא רק eSIM

לצד אפשרות הסים החדשה, השיקה פלאפון ארסנל אביזרי איתור סלולריים כדי שתוכלו לנטר מיקום של כל חפץ או אדם. השירות הזה נקרא פלאפון Finder והוא ניתן באמצעות רכישת אביזרי GPS המתממשקים עם מערכות סלולריות (ללא eSIM), אותם ניתן להצמיד לפריטים כמו אופניים, קורקינטים או מזוודות, כאשר רכיב הGPS הייעודי עבור האחרונה, כולל תמיכה בRoaming ומאפשר לכם לנטר את הגעתה של המזוודה שלכם באותה הטיסה וללא תשלום נוסף. החברה גם הציגה שעון ייעודי לילדים שמאפשר לכם לראות איפה הם נמצאים בכל זמן נתון.

תמונה: פלאפון

עלות השירות היא כ17 שקלים לרכיב לחודש למשך 36 חודשים, כאשר לאחר התקופה תשלמו רק שני שקלים בלבד על הקישוריות.

עוד הציגה היום פלאפון את הדור השני ל Pelephone Car, אשר מתחבר למוח הרכב הפרטי שלכם ומאפשר לכם לזהות תקלות שוטפות, לקבל סטטיסטיקות נסיעה ואף מפעיל רשת Wifi מקומית סלולרית. הדור החדש מוסיף את התזכורת לוודא אם משהו נשכח באוטו, לצד תכני STING TV של yes וספרים קוליים של iCast שיסופקו באמצעות אפליקציית Pelephone Car. השירות יעלה כ26 שקלים לחודש ועולה בהתאם לחבילת הגלישה הנבחרת.

תמונה: פלאפון

גם עסקים חכמים

לבסוף קינחה פלאפון בתחום העסקי ומציעה כיום ערכת עסקים חכמים כחלק מענף ה-IoT שלה. כחלק מערכה, בתי עסק יוכלו לרכוש ערכות מוכנות שנבנו עבורן כמו שירותי משלוחים ורכיבי GPS לשליחים, או מספרות ומרפאות שכוללות בין היתר רכיבי ניטור מיזוג ועוד, לצד מודמים סלולריים להשלמת החיבור בין כל האביזרים. עסקים יוכלו גם להרכיב את הערכות המתאימות עבורם.

העלות תחל ב50 שקלים בחודש בהתאם לרכיבים והערכות הנבחרים.

תגיות
להמשך קריאה
Back to top button
Close