נסעתם בכביש 6? ייתכן ואתם חשופים לשיטת עוקץ חדשה

הודעות לעיתונות | Press Release

אמש דיווחו אזרחים על שיחת טלפון בה הודיעו להם על חוב לכביש 6 וביקשו פרטי אשראי על מנת לסגור את החוב, בפועל מדובר בהונאה. הנה כמה טיפים איך לא ליפול בהונאות מסוג זה.

כפי שפורסם לראשונה בחדשות Online 12, נהגים רבים קיבלו שיחת טלפון המודיעה להם כי יש להם חוב מכביש 6. חברת “דרך ארץ” המפעילה את כביש 6 הבהירה כי מדובר בהונאה וכי הוגשה תלונה למשטרה בעקבות אותן שיחות. לקוח שדיווח על כך טען כי קיבל את שיחת הטלפון ולאחר בירור עם החברה המפעילה את הכביש הבין כי מדובר בהונאה ואין שום חוב.

אמש הופצה הודעה בוואטסאפ המזהירה מפני ההונאה:

תמונה: צילום מסך, ESET

במשטרה טענו כי מבדיקה שלהם עולה שהשיחות הגיעו ללקוחת שפרסמו את רכבם למכירה באינטרנט. בחברת אבטחת המידע ESET ניסו להתחקות אחר המספר ממנו התקשרו אך המספר כבר נותק.

אמיר כרמי מנהל הטכנולוגיות בחברת ESET מסביר כי “העובדה שהמספר נותק לא אומרת שלא ניתן לעשות זאת שוב ממספר אחר. חשוב לזכור שכל מידע שאנחנו מפרסמים ברשת בין אם בפורטלים של יד שנייה או ברשתות החברתיות עלול לשמש נגדנו. כמובן אין זה אומר שנמנע מזה לגמרי אבל במידה ופרסמנו מידע כזה אנחנו צריכים לקחת בחשבון שייתכן וישתמשו בו לרעתנו ולכן עלינו להיות ערניים”.

עוד ממליץ כרמי “כאשר אתם מקבלים שיחה מכל גורם כלשהו הדורש פרטי תשלום, סיימו את השיחה וצלצלו ישירות לנותן השירות לוודא שאכן קיים חוב.”

במידה וכבר נפלתם בהונאה וסיפקתם פרטי אשראי ממליצים בחברת חברת אבטחת המידע ” לעקוב אחר פירוט האשראי ובמידת הצורך לבטל את הכרטיס”.

שתפו כתבה