מדריך: כך תסננו את הודעות הספאם בטלפון שלכם

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

לקראת מערכת הבחירות הבאה עלינו לטובה, יצא לנו כבר לקבל טעימה ממערכות הסקרים והמפלגות השונות שמספימים אותנו באסמסים טורדניים. החדשות הרעות הן שהתופעה תלך ותעצים עד חודש אפריל, ולצערנו לא ניתן לתבוע הודעות מסוג זה כחלק מחוק הספאם. החדשות הטובות – אפשר לצמצם את המטרד.

הודעת ספאם | תמונה: צילום מסך

מכשירי הטלפון החכמים שלנו יודעים לעשות היום כמעט הכל חוץ מהדרישה המוגזמת (והלא ברורה) של להכין קפה (וגם לזה יש פתרונות). במדריך הזה נשלב טכנולוגיה קיימת הנמצאת סביבנו כבר לא מעט זמן ולמעשה הייתה מונחת לנו מתחת לאף כל הזמן הזה. במדריך ריכזנו מספר יצרניות גדולות המאפשרות לחסום את הודעות הספאם בצורה מובנית, ללא צורך להוריד אפליקציה נוספת.

מכשירי סמסונג

Galaxy S9 | תמונה: סמסונג

במרבית מכשירי סמסונג האחרונים שיצאו קיימת האפשרות לסנן הודעות על פי מילות מפתח. הכנסת מילים עדכניות לתקופה כמו “סקר”, “בחירות”, “ימין”, “שמאל”, שמות המפלגות ומובילים בהן, יעשו את מרבית העבודה. במידה וכבר קיבלתם הודעות כאלה ולא מחקתם, חפשו מילים שחוזרות על עצמן כדי שתוכלו להוסיף.
חשוב: המנגנון המדובר הוא לרוב לא כל כך חכם ולכן יש להוסיף את כל התצורות האפשריות שאתם חושבים להוסיף. כך למשל אם תוסיפו את המילה “הלוואה”, עדיין תמשיכו לקבל הודעות הכוללות את המילה “הלוואות”. ברוח הבחירות תצטרכו להוסיף את כל תצורת המילים ששמות המפלגות יכולות להופיע בהן.
חשוב 2: שימו לב שגם הודעות מחברים שיכללו את המילים שציינתם ייחסמו, אז קחו את זה בחשבון כשאתם מזינים מילים.

כדי להוסיף את מילות המפתח פעלו לפי ההוראות הבאות:
 1. היכנסו לאפליקציית ההודעות המובנית של סמסונג
 2. היכנסו להגדרות (Settings)
 3. לחצו על חסימת הודעות (block messages)
 4. חסימת משפטים (block phrases)
 5. הכניסו את כל המילים או המשפטים שלדעתכם יהיו רלוונטים למה שאתם רוצים לחסום.
 6. זהו! מעתה כל ההודעות שיכללו את הביטויים שהכנסתם לא יתריעו או יטרידו אתכם.

מכשירי אייפון

iPhone Xs ו-Xs Max | תמונה: אפל

למכשירי אייפון אמנם אין אפשרות לסנן על פי מילות מפתח אך יש פיצ’ר מובנה שמאפשר לסנן הודעות ממספרים לא מוכרים. מאחר ומסרוני הספאם נשלחים בדרך כלל ממספרים שאינם רשומים באנשי הקשר שלכם (או כך אנחנו מקווים לפחות), אותו פיצ’ר יסגור לכם את הפינה שאתם צריכים.

חשוב: נציין רק שכל מסרון ממספר לא מוכר עדיין יגיע אליכם בתיבה נפרדת אך לא יתריע או יעדכן אתכם על קבלתו. כדי להוציא מישהו מהתיבה הנפרדת, פשוט הוסיפו אותו לאנשי הקשר.

כדי להפעיל סינון הודעות ממספרים לא מוכרים:
 1. היכנסו להגדרות (Settings)
 2. לחצו על הודעות (Messages)
 3. הפעילו את “סינון ממקורות לא מוכרים” (Filter Unknown Senders)
 4. זהו! מהרגע שהפעלתם את הפיצ’ר תוכלו לראות כי באפליקציית ההודעות שלכם נוצרה תיבה נפרדת בשם “מקורות לא מוכרים” (Unknown Senders). ההודעות ימשיכו להגיע לתיבה הנפרדת אך הן לא יתריעו או יטרידו אתכם יותר.

מכשירי LG

מכשיר ה-G8 | תמונה LG

גם ל-LG יש מנהל הודעות ספאם משלה שמאפשר לכם לחסום את אותם מסרונים בשלל דרכים. נשתדל לכסות את כולן.

כדי להפעיל סינון מסרוני ספאם במכשירי LG:
 1. היכנסו לאפליקציית ההודעות המובנית של LG
 2. היכנסו לתפריט האפליקציה (ממוקם באחת הקצוות העליונים, תלוי בשפת המכשיר)
 3. לחצו על מנהל הספאם (Spam Manager)
 4. ביחרו בהגדרות הספאם (Spam Settings)
 5. כעת תוכלו לבחור מתוך מגוון אפשרויות:
  חסום דואר זבל – יחסום כל הודעה שהשולח שלה קוטלג בעבר כמספר ספאם ידוע
  חסמו שולח בלתי מוכר – בדומה לפיצ’ר באייפון, סימון האפשרות הזאת יחסום כל הודעה הנשלחת ממספרים שאינם מצויים באנשי הקשר שלכם.
  מילות ספאם – בדומה לפיצ’ר של סמסונג, תוכלו לחסום הודעות לפי מילות מפתח ו/או ביטויים. עקבו אחרי ההוראות למכשירי סמסונג כדי לדעת איך להתאים את הנוסח.
 6. זהו! אחרי שסימנתם והכנסתם את כל הביטויים הרצויים, אתם לא אמורים להמשיך ולקבל מסרונים מציקים.

כל השאר

שימו לב שההגדרות המצויות למעלה עשויות להשתנות ממכשיר למכשיר בהתאם לגרסת המערכת או ממשק המשתמש אותו המכשיר מריץ. ייתכן ויש מכשירים ויצרנים נוספים המאפשרים לחסום הודעות ללא צורך בהורדת אפליקציות נוספות, כדי לבדוק זאת נסו לחפש הגדרות חסימת הודעות באפליקציית האסמס המובנית, בדומה לאלו שביצרניות למעלה.

המכשיר שלכם לא מצויין? מצאתם אי דיוקים? רוצים לתרום כדי לעזור לאחרים להמנע מהספאם? כתבו לנו בתגובות את כל הדרכים שאתם חוסמים את הספאם המציק

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *