הוכרזו: Galaxy M10 ו-Galaxy M20 – מכשירים ראשונים מבית סמסונג עם מגרעת במסך

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

סמסונג הבטיחה ואכן היא קיימה – השבוע נולדה סדרת מכשירים חדשה נולדה ושמה Galaxy M. בניגוד לשמועות על שלושה מכשירים, סמסונג חשפה רק שניים, Galaxy M20 ו-Galaxy M10, המיועדים לשוק הבינוני-נמוך, ומכוון בעיקר לדור המילניום שמחפש מסך איכותי וגדול לצד מצלמה טובה ומחיר נמוך.

Galaxy M10

האח הקטן מבין זוג המכשירים כולל מסך מסוג LCD בגודל 6.2 אינץ’ וברזולוציית HD+. בראש המסך מתגלה מגרעת בצורת טיפה, הראשונה שנראית במכשירי החברה, וכוללת בתוכה את המצלמה הקדמית לצד אפרכסת השמע. המסך נמתח כמעט לכל אורכו של המכשיר ומותיר שוליים דקיקים למדי. בתחום הצילום תוכלו למצוא מערך צילום כפול הכולל מצלמה ראשית של 13 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/1.9 לצד אחת נוספת עם חיישן של 5 מגה פיקסל עם עדשה רחבה ומפתח צמצם של f/2.2. המצלמה הקדמית כוללת חיישן של 8 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.0, המסייעת גם בפתיחת נעילה באמצעות זיהוי פנים.

Galaxy M10 | תמונה: Samsung

את המכשיר מניע מעבד ה-Exynos 7870 מבית סמסונג לצד זיכרון עבודה של 2 או 3 גיגה-בייט, ונפח אחסון של 16 או 32 גיגה-בייט, בהתאמה. במידה וזה לא מספיק לכם, את נפח האחסון ניתן להרחיב באמצעות כרטיס זיכרון חיצוני. זו שאחראית לדאוג שתשרדו את היום עם המכשיר, היא הסוללה המגיעה בקיבולת של 3400 מיליאמפר/שעה, כאשר ממשק המשתמש של המכשיר הותאם במיוחד עבור הסדרה ועונה לשם Samsung Experience v9.5.

Galaxy M20

האח הגדול של ה-M10 כולל מסך מסוג IPS LCD בגודל 6.3 אינץ’ וברזולוציית +Full HD הנמתח גם הוא לאורכו של המכשיר ומותיר שוליים דקים. גם כאן נוכל למצוא את מגרעת הטיפה (סמסונג קוראת לעיצוב Infinity V) וכוללת בצורה זהה ל-M10 את המצלמה הקדמית לצד אפרכסת השמע. גם במערך הצילום סמסונג לא מגוונת בין שני המכשירים, וב-M20 תוכלו למצוא את אותו מערך כפול הכולל מצלמה ראשית של 13 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/1.9, לצד אחת נוספת עם חיישן של 5 מגה פיקסל עם עדשה רחבה, ומפתח צמצם של f/2.2. המצלמה הקדמית כוללת חיישן של 8 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.0 ואפשרות זיהוי הפנים.

Galaxy M20 | תמונה: Samsung

השינוי הגדול ביותר בין המכשירים מגיע בתחום הביצועים. את האח הגדול מניע מעבד ה-Exynos 7904 מבית סמסונג לצד זיכרון עבודה של 3 או 4 גיגה-בייט, ונפח אחסון של 32 או 64 גיגה-בייט, בהתאמה, כאשר גם פה תמצאו חריץ הרחבת זיכרון. עוד מוסיפה סמסונג למכשיר הגדול מבין השניים חיישן טביעת אצבע, הממוקם בגב המכשיר ומשדרגת את סוללת המכשיר ללא פחות מ-5,000 מיליאמפר/שעה, עם אפשרות טעינה מהירה. ממשק המשתמש של המכשיר זהה לזה שבמכשיר ה-M10.

זמינות ומחירים

המכשירים החדשים זמינים לרכישה דרך אתר החברה ואתר אמזון המיועדים לשוק ההודי. שני המכשירים זמינים בצבעים כחול ושחור, כאשר ה-Galaxy M10 בתצורת 2 ג’יגה בייט RAM ונפח איחסון של 16 ג’יגה בייט יעלה כמאה אירו, ואילו עבור הגרסה המתקדמת יותר שלו תצטרכו להפרד מ-110 אירו.  מחיר מכשיר ה-Galaxy M20 ינוע בין 135 ל-160 אירו בשתי התצורות הזמינות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch