התקן הבא של Bluetooth יאפשר לכם לנווט ולזהות מיקומים בתוך מבנים

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

הגוף המפקח והאחראי על תקנון ואישור הסטנדרטים של בלוטות’ בכל העולם, ארגון ה-Bluetooth SIG, הודיע כי בקרוב נוכל לאתר חפצים ומקומות ברמת דיוק גבוהה ואיכותית יותר ממה שיכולנו עד היום. הפיצ’ר החדש ישולב בתקן ה-5.1 של בלוטות’ שיוצא בימים אלו למפתחים.

כולנו מכירים את הגאדג’טים הקטנים האלה שמבטיחים לנו שנוכל בעזרתם למצוא את המפתחות של הבית שהלכו לאיבוד או חפצים אבודים אחרים אליהם מחובר התקן בלוטות’. שתי בעיות עיקריות באותן הבטחות היו רמת הדיוק והכיוון בו אותם חפצים נמצאים, ואת זה רוצים כעת לשנות. חלק מאותם גאדג’טים קטנים מאפשרים לתת איזור אפשרי לחיפוש אך בתקן הקיים, רמת הדיוק של זיהוי המיקום עומד על לא פחות ממטר. כלומר, אותו אביזר אבוד יכול להיות במרחק של מטר מכל כיוון בו אתם נמצאים. נסו לחפש את המפתחות של האוטו בתוך חדר משחקים של ילדים פעילים מאוד.

חלק אחר מאותם גאד’גטים שיפר את הדבר באמצעות צפצוץ צורם שמחזיר תגובה ברגע שהוא מזהה שקוראים לו. זה פיתרון נחמד אך הוא מוגבל לאיזורים שקטים ומוגבל גם באפקטיביות של ניצול הטכנולוגיה. התוספת החדשה לתקן הבלוטות’ תאפשר בעצם למכשירים לתת לנו את הכיוון המדויק שאליו אנחנו צריכים ללכת (כמו GPS) ויידעו לדייק עד רמת הסנטימטר.

מחפשים במחסן | תמונה: Bluetooth

מעבר למציאת מפתחות אפשר יהיה גם לשלב את הטכנולוגיה לניווט בחנויות בקניונים או אפילו מיצגים מסויימים במוזיאון. בדוגמה האחרונה למשל, בכל תערוכה יהיה משדר בלוטות’ שיגיד איפה היא נמצאת בדיוק ואם יכניסו את הפרטים לגביה כחלק משירות, ניתן יהיה גם לספק מידע עליה ולהמנע מהחלקים המשעממים.

כחלק מ-Bluetooth 5.1 נוכל למצוא גם שיפור באיכות ומהירות החיבור בין מכשירי בלוטות’ שונים וגם שיפור באפשרות העברת המידע למכשירים תומכים, ללא צורך בחיבור ישיר ביניהם.

מאחר ורק בימים האחרונים הודיעו על כך, ייתכן ויעבור קצת זמן עד שנראה את זה ממש בשוק, אך סביר יותר כי הטכנולוגיה תוטמע קודם באותם גאד’גטים קטנים המבוססים רק על סוללה ומינימום אינטרקציה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch