חברת יוניטי טכנולוגיות פיתחה משחק וידאו שלא מיועד לאנשים

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

החברה המפתחת כלים המסייעים לפיתוח משחקי וידאו, יוניטי טכנולוגיות (Unity Technologies), הכריזה על משחק חדש שפיתחה שאינו מיועד לאנשים. בין קהל היעד תוכלו למצוא את סירי, הגוגל אסיסטנט ועוד טכנולוגיות בינה מלאכותיות רבות שרוצות לבחון את עצמן, ולשפר את מהירות ואיכות התגובה במצבי לחץ ונקודות קיצון.

למשחק החדש קוראים Obstacle Tower (בתרגום חופשי: מגדל המכשולים) והוא כולל בתוכו כ-100 שלבים שונים לפי מספר הקומות במגדל, אשר מופיעים בצורה רנדומלית ולפי דרגת קושי עולה. בשונה מ-בוטים של משחקים, שפשוט מתוכנתים לשחק את המשחק בסקריפט ידוע שרץ, כאן נדרשת עבודת סקרנות וניסוי וטעייה שדורשת למידה מהירה ויכולת הסתגלות לסיטואציה.  כדי למנוע הרצה של בוטים, השלבים השונים נבחרים בצורה רנדומלית בהתאם לרמות הקושי כדי למנוע קונסיסטנטיות וידיעה מראש של האתגרים שהולכים להגיע.

Obstacle Tower של יוניטי | תמונה: Unity

האתגר הזה הוא למעשה סוג של אקסלרטור, תהליך שמאיץ, המאפשר למפתחי בינה מלאכותית לחסוך בזמן בדיקות ולקחת את הטכנולוגיה שלהם לאקסטרים. שיפור מהירות ואיכות הלמידה והתגובה של בינה מלאכותית מאפשר ליישם את הטכנולוגיה בצורה במערכות אמיתיות יומיומיות כמו בערים חכמות – רמזורים שיודעים לנתח עומסים לבד, רכבים אוטונומיים שצריכים להזהר ולתמרן במצבים פתאומיים, ועוד מגוון כלים שרוצים להתייעל בצורה מהירה, טובה ועצמאית.

לצד האתגר המעניין של שיפור טכנולוגיות הבינה המלאכותית, ישנו גם סכום כסף המשמש כתמריץ להגיע לטופ. מי שיצליח להשלים את כל מאה השלבים צפוי לזכות בפרסים של עד מאה אלף דולר.

קצת על Unity

יוניטי טכנולוגיות היא חברה המפתחת כלים שמסייעים לפתח משחקים למעל 70 פלטפורמות שונות. בין הכלים המתקדמים, החברה מציעה למשתמשים גם את האפשרות לפתח משחקים ללא רקע בפיתוח בכלל.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch