באג ב-FaceTime של אפל מאפשר לאנשים לרגל אחריכם

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

פרצה שהתגלתה לאחרונה על ידי המשתמש בטוויטר בנג’י מוב (Benji Mobb), ונחשפה בהרחבה על ידי אתרים נוספים, מגלה כי אפליקציית שיחות הוידאו של אפל, פייס טיים, מאפשרת למשתמשים אחרים לצפות בכם ולשמוע אתכם, גם אם לא עניתם לשיחה.

כך זה עובד

על פי המדריך שפורט ב-9to5mac, ניצול הפרצה נעשה על ידי חיוג למשתמש אחר באמצעות אפליקציית FaceTime. בזמן שממתינים לקבלת השיחה, פותחים את תפריט האפליקציה ולוחצים על הוספת אדם נוסף לשיחה. במקרה הזה, הוספת עצמכם שוב לשיחה. לאחר ההוספה, מיד יידלק השמע במכשיר אליו התקשרתם ומאותו רגע תוכלו להאזין לצד השני ללא ידיעתו. באתר The Verge הוסיפו כי במידה והצד השני בחר לכבות את השיחה באמצעות כפתור ההפעלה במכשיר, תוכלו לצפות בוידאו שלו ללא סאונד. על פי פרטי התגלית והתוצאות, נראה כי אותה פרצה מנצלת את יכולת השיחות הקבוצתיות החדשה של אפל.

הבאג החמור שמאפשר לאנשים לרגל אחריכם מהווה פגיעה בפרטיות המשתמשים ואפל לא מקלה בזה ראש. בתגובה לדיווח על הפרצה, כבר עכשיו, חסמה אפל את אפשרות השיחות מרובות משתתפים בצד השרת, כך שאין צורך לבטל את שרות ה-FaceTime. בנוסף, הודיעה החברה כי היא מודעת לתקלה וכבר עובדת על התיקון שישוחרר בעדכון הגרסה שייצא עוד השבוע.

חסמה את אפשרות השיחות המרובות ב-FaceTime \ צילום: The Verifier צילום מסך
שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *