אפל משחררת את עדכון מערכת ההפעלה ה-macOS High Sierra 10.13 למחשבי המק בחינם

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בחודש יוני האחרון הציגה חברת אפל את עדכון מערכות ההפעלה שלה כחלק מכנס המפתחים השנתי ה-WWDC 2017. במהלך כנס המפתחים, הציגה החברה את העדכון הבא עבור מחשבי המק, ה-macOS High Sierra 10.13 הממשיך של macOS Sierra.  העדכון החדש זמין כבר עכשיו להורדה בחינם דרך חנות האפליקציות ה-Mac AppStore, העדכון שוקל 4.80GB. על מנת להתקין את העדכון החדש, יש לבדוק כי מחשב המק שברשותכם מריץ את מערכת ההפעלה ה-OS X 10.8 ומעלה. העדכון החדש כולל לא מעט פיצ’רים חדשים, אך לא תשימו לב ליותר מידי שינויים בעיצוב, או חידושים מרעישים אשר יגרמו לכם לרוץ ולרכוש מחשב מק חדש, עדיין לא.

מערכת קבצים חדשה APFS 

אנחנו דווקא בוחרים להתחיל מהפחות “מעניין” בסדרת החידושים בעדכון מערכת ההפעלה. אפל השיקה יחד עם מערכת ההפעלה ה-iOS 10.3 את מערכת הקבצים החדשה שנקרא Apple File System, ובקיצור APFS. למה זה באמת מעניין? מערכת הקבצים החדשה יודעת לדחוס קבצים במהירות גבוה יותר ולהתמודד עם ביצועים שעוד לא יצא לנו לחוות במחשבי המק השונים. מחשבי מק ישנים ירגישו בהבדל, בין האנימציות במחשב, ולבין פעולות בסיסיות שלפתע נהפכו למהירות יותר. כבר לא צריך לחכות כל כך הרבה זמן עד שתוכנה או אפליקציה תפתח. מערכת הקבצים החדשה אף יודעת לחסוך בלא מעט מקום, וזאת על ידי שימוש בדחיסת קבצים המשתמשת במשאבי החומרה בצורה נבונה וחכמה מבעבר, ואף שימוש בפחות מקום בדיסק הקשיח שלכם.

תערכו תמונות כמו מקצוענים

אפליקציית \ תוכנת התמונות של אפל ה-Photos אף היא מקבלת עדכון רענן ומבורך. העדכון החדש מאפשר לערוך תמונות שצולמו במכשירי האייפון במצב חי (Live) ואף להוסיף או לשנות אפקטים. שיפור נרחב בסידור ותצוגת אלבומי התמונות אף שונה וכעת מציע למשתמש אפשרויות חדשות. אחד החידושים העיקריים ב-Photos הוא האפשרות לערוך תמונות ברמה מקצועית. חלק מהפיצ’רים של אפל יזכירו לכם שימוש בפוטושופ ותוכנות לעריכת תמונות ווידאו.

Siri והשולחן עבודה שלכם מעתה גם בענן

העוזרת הקולית, אשר צורפה באופן רשמי למערכת ההפעלה, הוצגה בשנה שעברה במהלך כנס המפתחים השנתי ה-WWDC 2016, מאז הספיקה אפל להוסיף את העוזרת הקולית סירי באופן מלא למערכת ההפעלה. העוזרת הקולית עובדת במחשב המק בצורה הרבה יותר נרחבת והפעולות הקוליות שלה הן יותר מורכבות לשימוש במחשב מאשר בסמארטפון או בטאבלט. בעדכון ה-macOS High Sierra אפל מוסיפה אפשרויות חדשות לסירי עם התממשקות רחבה יותר במערכת ההפעלה, פקודות קוליות חדשות וסירי בענן, אותו פיצ’ר שפרסמנו עליו חודשים לפני שיצא. סירי יודעת להסתנכרן בפקודות הקוליות שלה ובהרגלי השימוש של המשתמש ממערכת למערכת או מהמחשב מק למכשיר האייפון שברשותכם. ולא רק, גם שולחן העבודה והקבצים האישיים שלנו יסתנכרנו עם iCloud בענן, ישירות אל אפליקציית הקבצים Files אשר שולבה במערכת ההפעלה ה-iOS 11. ניתן יהיה לגשת אל הקבצים האישיים או אל הקבצים בשולחן העבודה מכל מקום ובכל זמן נתון. את האפשרות הנ”ל ניתן להפעיל או לכבות בכל זמן נתון ואין חובה לעשות שימוש בפיצ’ר זה.

דפדפן ה-Safari בגרסה 11 עם אבטחה חדשה

פרטיות המשתמשים היא הדבר היותר חשוב לחברת אפל, וגם לנו המשתמשים עצמם. אפל שילבה מנגנון אבטחה חדש בדפדפן הספארי, אותו מנגנון יאפשר למשתמש לבטל הצגה של וידאו שפועל באופן אוטומטי, וגם אודיו שמתנגן ברקע על מנת לחסוך הפרעות בגלישה. ולא רק, בנוסף באפל לא מאפשרים לאתרי אינטרנט לעקוב אחר הגלישה  באינטרנט או בהיסטוריה של הדפדפן, וזאת על מנת למנוע מיקוד של פרסומות על פי שימוש בקבצי הקוקיז של המשתמש והגלישה באתרי אינטרנט.

VR ובלי מילה נוספת

לראשונה, מערכת ההפעלה ה-macOS תאפשר למפתחים וייצרניות לפתח משחקים תוכנות וחוויה חדשה של VR. דבר שעד היום מיקרוסופט עבדה עליו בכדי שיהיה לה את היתרון אל מול אפל. אך נראה כי כל זה עומד להשתנות, כאשר בעדכון האביב של מערכת ההפעלה ה-macOS אי שם ב-2018, תאפשר אפל את התמיכה המלאה של AR במערכת ההפעלה לצד תמיכה בחומרה תומכת AR.

עדכונים נוספים ניתן למצוא באתר אפל אשר מציג את שלל החידושים של עדכון מערכת ההפעלה ה-macOS High Sierra 10.13 אשר מצורף בסוף הכתבה. לעת עתה, אנו מזמינים אתכם משתמשי המק לעדכן לגרסה המעודכנת ביותר של מערכת ההפעלה עם שלל החידושים ועוד. לינק להורדה אף הוא מצורף בסוף הכתבה לחנות האפליקציות ה-Mac AppStore הישראלית \ אמריקאית.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra