שירות הנסיעות השיתופיות Via מצטרף לשחקנים המקומיים בישראל

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

נושא התחבורה הציבורית בישראל הוא די עגום בלשון המעטה ומתבטא בין היתר במחסור באוטובוסים, קווים לא נוחים, מחסור בנתיבים ייעודיים לתחבורה ציבורית וכמובן ריבוי הרכבים הפרטיים על הכביש.  את האחרונים ניסו כמה חברות לנצל לטובת חיסכון ופתחו תוכנית נסיעות שיתופיות (Carpool), בהן יוכלו אנשים להשתמש בנתיב הנסיעה הקבוע שלהם ולקבל על כך תשלום באמצעות איסוף אנשים על הדרך. שחקנית חדשה מצטרפת כעת לתחום בישראל ותנסה לשפר את חוקי המשחק.

חברת Via שנוסדה בשנת 2012, פועלת כבר ב-8 ערים ברחבי העולם וכעת מגיעה לישראל.  החברה מפעילה מיניבוסים המוכרים לנו ממוניות השירות ומאפשרת למספר אנשים להזמין נסיעה משותפת הזולה משמעותית ממונית ספיישל ומספקת חוויה דומה. השירות של ויה עובד באמצעות האפליקציה שלה. כל משתמש מדווח על נקודת איסוף ומחכה שתימצא עבורו נסיעה זמינה. השירות מסנכרן בין מספר אנשים שנמצאים באותו הנתיב ומחשב את הדרך המהירה ביותר להגעה. במידה ונמצאתם מתאימים לאותו נתיב, האפליקציה תאפשר לכם לבצע הזמנה.

מטרת השירות החדש, שנכנס ביוזמת משרד האוצר ומשרד התחבורה, היא לצמצם את מספר כלי הרכב הפרטיים על הכביש ולייעל את התחבורה הציבורית/שיתופית, ללא הצורך לסלול קווים ייעודיים ותחנות אוטובוס חדשות. השירות יופעל בישראל באמצעות צי מיניבוסים של חברת דן ויושק במחצית הראשונה של שנת 2019, רק באזור גוש דן בשלבים הראשונים.

טרם נמסר אם השירות יופעל גם בשבת, בדומה למוניות השירות כיום, ומה יהיה מחירו המדויק, אך נמשיך לעקוב ולעדכן.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *