אפליקציותטכנולוגיה ואינטרנט

שירות הנסיעות השיתופיות Via מצטרף לשחקנים המקומיים בישראל

נושא התחבורה הציבורית בישראל הוא די עגום בלשון המעטה ומתבטא בין היתר במחסור באוטובוסים, קווים לא נוחים, מחסור בנתיבים ייעודיים לתחבורה ציבורית וכמובן ריבוי הרכבים הפרטיים על הכביש.  את האחרונים ניסו כמה חברות לנצל לטובת חיסכון ופתחו תוכנית נסיעות שיתופיות (Carpool), בהן יוכלו אנשים להשתמש בנתיב הנסיעה הקבוע שלהם ולקבל על כך תשלום באמצעות איסוף אנשים על הדרך. שחקנית חדשה מצטרפת כעת לתחום בישראל ותנסה לשפר את חוקי המשחק.

חברת Via שנוסדה בשנת 2012, פועלת כבר ב-8 ערים ברחבי העולם וכעת מגיעה לישראל.  החברה מפעילה מיניבוסים המוכרים לנו ממוניות השירות ומאפשרת למספר אנשים להזמין נסיעה משותפת הזולה משמעותית ממונית ספיישל ומספקת חוויה דומה. השירות של ויה עובד באמצעות האפליקציה שלה. כל משתמש מדווח על נקודת איסוף ומחכה שתימצא עבורו נסיעה זמינה. השירות מסנכרן בין מספר אנשים שנמצאים באותו הנתיב ומחשב את הדרך המהירה ביותר להגעה. במידה ונמצאתם מתאימים לאותו נתיב, האפליקציה תאפשר לכם לבצע הזמנה.

מטרת השירות החדש, שנכנס ביוזמת משרד האוצר ומשרד התחבורה, היא לצמצם את מספר כלי הרכב הפרטיים על הכביש ולייעל את התחבורה הציבורית/שיתופית, ללא הצורך לסלול קווים ייעודיים ותחנות אוטובוס חדשות. השירות יופעל בישראל באמצעות צי מיניבוסים של חברת דן ויושק במחצית הראשונה של שנת 2019, רק באזור גוש דן בשלבים הראשונים.

טרם נמסר אם השירות יופעל גם בשבת, בדומה למוניות השירות כיום, ומה יהיה מחירו המדויק, אך נמשיך לעקוב ולעדכן.

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close