לפני עשור: אפל השיקה לראשונה את מקלדת האימוג’י

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

היום מציינים בעולם את אבן הדרך, 10 שנים או עשור אם תרצו מאז השיקה אפל לראשונה את מקלדת האימוג’י (Emoji). המקלדת התווספה למערכת ההפעלה ה-iPhone OS 2.2 אשר היתה מיועדת בכלל לקהל היפני. פיצ’ר שהיה אמור למשוך את אסיה לרכוש עוד ועוד אייפונים.

האימוג’ים הראשונים \ צילום: Unicode

המקלדת עצמה היתה על מצב כבוי כברירת מחדל אבל ניתן היה להפעיל אותה ולהשתמש באימוג’ים בפעם הראשונה גם אם לא הייתם גרים ביפן. כמובן, מי שלא שדרג בזמנו לעדכון החדש לא יכל היה לראות את האימוג’ים על גבי המכשיר שלהם. דבר אשר הוביל לאחר מכן את חברת גוגל לשלב את מקלדת האימוג’י אצלה במערכת ההפעלה האנדרואיד והשאר כבר היסטוריה.

מקלדת האימוג’י מקבלת בכל שנה מספר עדכונים והוספה של אימוג’ים חדשים. כיום, אפל אינה אחראית על המקלדת. מי שאחראית על הוספת האימוג’ים הם “Unicode”, אשר בכל שנה מאפשרים לאמנים להוסיף אימוג’ים חדשים, כאשר כרגע לגרסה הבאה של 2019, מועמדים 236 אימוג’ים חדשים. כמובן, שרק חלק מהם יכנסו לעדכון הבא של מערכות ההפעלה השונות. כל חברה לוקחת לעצמה את האימוג’ים ונותנת להם את העיצוב שלה.

אפל וואטסאפ אינסטגרם וסנאפ צא’ט הן החברות הכמעט יחידות להשתמש באימוג’ים הברירת מחדל מבלי לשנות את העיצוב. שאר החברות, גוגל מיקרוסופט והרשתות החברתיות מעצבות בעצמן את האימוג’ים.

אז מזל טוב ועשור שמח לאותם אימוג’ים שאנו לא יכולים כיום כנראה לחיות בלעדיהם, נתראה ב-2019 עם האימוג’ים החדשים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra