מסתמן: העוזרת האישית קורטנה תופרד ממערך החיפוש בחלונות 10 אל מרכז ההתראות

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

במיקרוסופט עובדים בימים אלו על הגרסה הבאה של חלונות 10. כזכור, מערכת ההפעלה הפכה לשרות מאז הוחלט לא להשיק מערכות חדשות אלא לפתח את חלונות 10 אל גרסאות עתידיות אשר יוצאות בין פעמיים לשלוש בשנה. מאז הפכה מיקרוסופט את חלונות 10 לעדכונים שותפים, המשתמשים אינם צריכים להתרגל למערכת חדשה אשר תהליך הפיתוח יכול להגיע עד 3 שנים ואפילו יותר (ראו ערך את מערכת ההפעלה ויסטה, לונגהרון).

קורטנה עוברת אל מרכז ההתראות / צילום: Windows Central

מסתמן כי מערך החיפוש בחלונות 10 יהפוך לחכם יותר ועל מנת לייעל את השרות במיקרוסופט נאלצים להפריד את העוזרת האישית קורטנה (Cortana) מתוך מערך החיפוש אל שרות בפני עצמו שיעזור למשתמש להגיע לתכנים במחשב, לקבל תוצאות חיפוש ברשת ואף לבצע פעולות. מערך החיפוש בחלונות 10 עם עדכון ה-19H1 אשר יושק ברבעון הראשון של 2019 יאפשר למשתמש לחפש אחר קבצים במחשב האישי מבלי הצורך להיכנס אל קורטנה.

מוכר? מערך החיפוש החדש בחלונות 10

דבר זה ישפר את החיפוש ואף ישפר את מהירות התגובה של קורטנה כאשר השתיים יופרדו. קורטנה על פי השמועות תעבור אל מרכז ההתראות (בדומה למה שאפל עושה עם סירי ב-macOS), ואילו החיפוש יהיה חלק נפרד. בחודשים האחרונים מיקרוסופט מסתירה מערך חיפוש חדש במערכת ההפעלה אשר עובד כמו החיפוש בדומה לזה של אפל במערכת ההפעלה ה-macOS, העיצוב עצמו מזכיר את השרות של אפל, מלבן אשר מאפשר לחפש אחר ערכים במחשב האישי ולהגיע לקבצים בצורה נוחה.

צפו בתמונות המסך: מערך החיפוש בחלונות 10 מקבל מקום משל עצמו

אנחנו כמובן ב-The Verifier נמשיך לעדכן בכל הקשור לעדכון הגדול הבא של מערכת ההפעלה חלונות 10 ה-19H1 אשר ישוחרר ברבעון הראשון של 2019. עד אז, אנו מקווים כי בחברה יבדקו טוב טוב את העדכון לפני שזה יוצא למשתמשים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra