בשל הפיגוע בפיטסבורג: הרשת החברתית Gab נמחקה מהאינטרנט

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

רובכם אולי לא מכיר את הרשת החברתית Gab אשר מאפשרת למשתמשים לרשום סטטוסים של עד 300 תווים על כך מה שעולה על רוחם, אין חוקים ואין שריף, פשוט שתפו את מה שאתם באמת מרגישים מבלי לפחד. האומנם?

בית הכנס עץ החיים ֿ צילום: Steph Chambers/Pittsburgh Post-Gazette via AP

הפיגוע הרצחני שארע ביום שבת האחרון בפיטסבורג שבארה״ב בה נרצו 11 אנשים מהקהילה היהודית על ידי אנטישמי אשר ראה בהם אלא שאחראים על כל הבלאגן בארה״ב, אלה שהולכים נגד הנשיא טרמאפ. אנחנו אומנם לא כאן לדבר על פולטיקיה, אבל אנחנו נגד כל פשע שנאה באשר הוא כלפי כל אוכלוסיה ואנו כאבים את כאבם של הקהילה היהודית שבארה״ב. הרוצח שביצע את הפיגוע העלה סטטוסים ברשת החברתית Gab.com על אנטישמיות בלתי פוסקת ואף כתב כי הוא מתכוון לבצע את אותו הפיגוע הרצחני. הרשת החברתית אומנם התעלמה לחלוטין מאותם סטטוסים אנטישמים ואיפשרה להמשיך ולהפיץ שנאה.

הרשת החברתית Gab \ צילום: צילום מסך

במהלך היממה האחרונה כוחו של האינטרנט וחברות הטכנולוגיה שבארה״ב הראו ל-Gab שאכן קיים שריף בעיר. הרשת הורדה, הקבצים נמחקו מהשרתים בהם הרשת היתה מאוחסנת, חברת GoDaddy אפשרה לרשת החברתית להעביר את הדומיין אשר נרשם בשרות לעבור לשרות אחר בתוך 24 שעות. מיקרוסופט גוגל אפל טוויטר אינסטגרם ופייסבוק אף הן מחקו כל זכר של הרשת החברתית מהשרותים שלהן. וכעת ב-Gab מחפשים בית חדש.

שלום ולא להתראות, הרשת החברתית Gab נמחקה מהרשת ֿ צילום: צילום מסך

בחשבון הטוויטר של החברה נכתב: ״מדובר בזמנים קשים עבורנו, אנחנו אומנם לא נהיה ברשת בשבועות הקרובים אבל אנחנו עושים את כל המאמצים על מנת לחזור לפעילות״ נמסר מהחברה.

ולהלן חברים, כך נראה כוחו של האינטרנט.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra