חברת אפל תקיים מחר אירוע הכרזה – זה מה שהיא צפויה לחשוף

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) תערוך את אירוע החומרה האחרון שלה לשנת 2018 ביום שלישי הקרוב, ב-30 באוקטובר. במהלך האירוע, אפל צפוייה לחשוף את קו מחשבי המק החדשים, וביניהם גם דגם ה-Mac Mini שיעודכן לראשונה מזה 4 שנים וצפוי להגיע עם חומרה מתקדמת במחירים מוזלים (וסוף סוף גם תמיכה בחלונות 10 בגרסה האחרונה). בנוסף, אפל צפויה לחשוף נייד חדש בסדרת ה-Macbook אשר יתפוס את מקומו בסדרה ויהיה זול משמעותית, בהתאם למחירי המקבוק אייר. עדכונים חומרתיים נוספים צפויים גם בסדרת מחשבי ה-iMac, סדרת ה-Macbook Pro וריענון לטאבלט המתקדם של החברה – iPad Pro.

אייפד פרו הדור הבא

באירוע הקרוב אפל תחשוף את דגמי האייפד פרו החדשים (אייפד פרו, אייפד פרו 10.5 והאייפד פרו 12.9) אשר יגיעו לראשונה ללא כפתור הבית בדומה לקו מכשירי האייפון החדשים, גם שקע האוזניות יוסר בטאבלטים החדשים וכאן אפל תוקעת את המסמר האחרון בארון.

מערכת ההפעלה ה-iOS 12 רמזה על הבאות ובאפל שינו את מבנה התצוגה במערכת ההפעלה, אשר הותאמה לאייפדים החדשים. התצוגה החדשה מציגה את הנראות הקיימת כיום בגרסת האייפונים שכוללת חלוקה של תאריך והשעה אל צד החיבוריות לרשת הסלולרית, האינטרנט ועוד. גם משיכת המסך כלפי מטה על מנת להציג את ההתראות האחרונות ושליטת הבקרה אף הם השתנו באופן ההתנהגות והמחוות. ואם כבר מדברים על מחוות, ניתן יהיה בדגמי האייפד הנוכחים להחליק אפליקציה כלפי מעלה מתחתית המסך בדיוק כמו בדגמי האייפון.

האייפד פרו 2018 כפי שנמצא בקוד המקור של iOS 12.1 \ צילום: 9to5macכאמור, האייפד פרו הבא יגיע ללא כפתור הבית ולכן גם ללא ה-Touch ID, אך בדומה לדגמי האייפון החדשים, יגיעו האייפדים עם טכנולוגיית זיהוי הפנים של אפל ה-FaceID, אשר לראשונה תאפשר לפתוח את האייפד במצב מאונך ומאוזן, בשונה מהאייפונים מסדרת ה-X אשר לא מאפשר לפתוח את מסך הנעילה אם האייפון לא נמצא במצב מאונך.

מלבד כפתור הבית, אפל מתכוונת להפטר משקע האוזניות בדגמי האייפד פרו הבאים ויותר מכך, אפל על פי השמועות, מתכוונת אף לוותר על מחבר ה-Lightning ולהחליפו במחבר ה-USB Type C, במטרה לקדם את החיבור שהפך לתקן פופולרי בעולם הטכנולוגיה בשנים האחרונות. אפל כזכור אף שילבה את מחבר ה-USB Type C במחשבי המקבוק פרו האחרונים.
בעקבות אימוץ החיבור בכלל המכשירים, האם אנחנו צפויים לראות את חיבור ה-USB C גם במכשירי האייפון בשנה הבאה?

עיפרון חדש

ה-Apple Pencil 2 אף הוא צפוי לקבל עדכון חומרתי ועיצובי אשר יתאים את היכולות שלו לסדרת האייפד פרו החדשה. על פי השמועות, העיפרון החדש יתנהג באותה צורת התחברות כפי שעושה אפל עם חיבור האוזניות האלחוטיות ה-AirPods וחיבור השעון. עוד לא ברור מה יהיו היכולות החדשות של גרסת העיפרון החדשה.

העיפרון של אפל \ צילום: קונספט Max

מק מיני, מקבוק מוזל ועדכון חומרתי

לא מעט אנשים מחכים לעדכון החומרה של הטאבלטים מאפל, אך דווקא מי שהולכים לככב בארוע החומרה הם מחשבי המק אשר צפויים לקבל עדכון חומרתי עם המעבדים החדשים של אינטל, טיפול במקלדת הבעייתית בדגמי הפרו החדשים ועוד. המוצר שנזנח מזה שנים הוא מחשב המק מיני, וכעת הוא צפוי להגיע בעיצוב חדש ומותאם לשימוש בתור מחשב מדיה סנטר או עבור שימוש בגלישה באינטרנט וכתיבת מסמכים – מחשב שמתאים בעיקר עבור אנשים שרוצים להכיר ולהתחיל עם עולם המק של אפל.

בשל השנים הרבות שעברו מאז שיצא לאחרונה, התמיכה בדרייברים ובעדכוני התוכנה של אפל הגיעו לסיומם. משתמשים שרצו להתקין את הגרסאות האחרונות של חלונות 10 גילו כי הן אינן נתמכות ולא ניתן להתקין את מערכת ההפעלה לצד מערכת ה-macOS, ואינטל אף הפסיקה לשחרר תמיכה בדרייברים לכרטיס המסך הגרפי.

המיני של המק בגרסה חדשה \ צילום: אפל

אך כל זה עומד להשתנות, מנכ”ל החברה ואף סמנכ”לים נוספים הודיעו כי החברה אכן עובדת על גרסה חדשה של מחשב המק מיני אשר צפוי להגיע בעיצוב חדש עם עדכון חומרתי שיאפשר המשך עבודה לשנים הבאות.  גם תג המחיר אף הוא צפוי להיות זהה לזה שנמכר היום ובכך הוא יהיה המחשב הזול ביותר שיוכרז באירוע. למי מכם שיהיה מעוניין ברכישת מחשב המק מיני, ייאלץ לרכוש מסך מקלדת ועכבר אשר אינם מגיעים עם המחשב.

סדרת מחשבי האיימק אף הם צפויים לקבל עדכון חומרתי, אך לא ידוע בשלב זה האם אפל תוזיל את המחירים של הדגמים החדשים. מלבד מחשבי האיימק והאיימק פרו, אפל צפויה לעדכן את קו מחשבי הנייד המקבוק פרו לצד עדכון תוכנתי, כאשר אחד הדגשים הבולטים יתבטאו בתיקון בעיית המקלדת הבעייתית ב-2 דגמי הפרו האחרונים אשר הושקו בחודש יולי האחרון.

מקבוקים חברים, מקבוקים

ואחרון חביב, אפל צפוייה להציג מחשב מקבוק חדש אשר יחליף את אלה הקיימים ואף הוזלת המחיר כזאת שתשווה למחשבי המקבוק אייר האגדיים אשר הוצגו על ידי סטיב ג’ובס המנוח. אפל צפוייה להציג חומרה מתקדמת במחיר מוזל אשר תאפשר לסטודנטים לרכוש מחשבי מק ותתחרה במחשבים מבוססי חלונות 10 או מחשבי הכרומבוק של גוגל. שיווק המחשב החדש יאפשר לחברה להגדיל את הרווח ממכירת מחשבי המק אשר אינה מצליחה לתפוס בשל חדירת מיקרוסופט לשוק, ומחשבים חדשים כדוגמת הפיקסל סלייט (Pixel Slate) של גוגל אשר הוצג באירוע החומרה האחרון של החברה ומאיים אף הוא לקחת נתח שוק מסדרת מחשבי ה-Surface של מיקרוסופט, והמקבוק של אפל.

המקבור פרו 2018 \ צילום: אפל

אין ספק כי עונת החגים בפתח בארה”ב ובעולם הנוצרי ובאפל, מיקרוסופט וגוגל לא מתכוונים לשבת בחיבוק ידיים ולמכור דגמים ישנים ולא רלוונטיים. אנחנו רק יכולים לקוות כי באפל אכן החכימו להבין כי יש לתת לצרכנים מחשבים וחומרה מתקדמת במחיר יותר הוגן, אשר יאפשר לה לחזור אל שוק הניידים ולהתחרות באלטרנטיבות שמיקרוסופט וגוגל מציעות במחירים מוזלים.

אנחנו כמובן נעדכן בכל העדכונים מתוך אירוע ההכרזה שיערך ביום שלישי הקרוב ב-30 באוקטובר כאן באתר ובעמוד הפייסבוק של The Verifier.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra