גוגל הסירה את אפשרות פתיחת המכשיר באמצעות ה-Google Assistant במכשירי הפיקסל 3

כתב אורח - אוריה מימון

משתמשי מכשיר הפיקסל 3 המעטים גילו כי גוגל הסירה את אפשרות פתיחת נעילת המסך על ידי פקודה קולית באמצעות ה-Google Assistant. עד היום, אפשרות פתיחת נעילת המסך על ידי קול בלבד הייתה אפשרית במכשירי הפיקסל ואיפשרה למשתמשים לגשת לתכנים ולבצע משימות ישירות ממצב שבו המכשיר נעול.

כאמור, הזיהוי הקולי התאפשר באמצעות העוזרת האישית של גוגל, כאשר הפקודה הקולית ‘Ok Google’ הייתה מאפשרת ביטול נעילת המסך במידה ואומת כי הדובר הוא אכן בעל המכשיר. כיום, גוגל מאשרת כי אכן אפשרות הפתיחה הקולית הוסרה במכשירי הפיקסל 3 אך במקומה ניתן להשתמש בצלמית הרשמקול של ה-Google Assistant ממסך הנעילה.

מתוך אתר התמיכה של גוגל | תמונה: צילום מסך

משתמש בשם מאט ג’ונסון (Matt Johnson) תייג את גוגל וצייץ: “קיבלתי את הפיקסל 3. מתרגש מאוד! העברתי את כל התוכן מהפיקסל הנוכחי שלי, ניסיתי להגיד “Ok Google, התקשר לאמא” – לא עבד. ביצעתי כמה פעולות לפיתרון הבעיות בעצמי בנוסף לעוד שעתיים עם צוות התמיכה שלכם וכלום.”

אין ספק שזהו פיצ’ר שיחסר להרבה מאוד משתמשים אך יש שתי סיבות אפשריות למהלך הזה והן:

  • הראשונה היא האפשרות של אדם שהוא אינו הבעלים ובעל קול דומה יצליח לפתוח את המכשיר ממצב שבו הוא נעול. גוגל עצמה אינה ממליצה לאפשר את הפיצ’ר הזה כי הוא נחשב בעיניה כלא בטיחותי.
  • השנייה היא השקת מעמד הטעינה החדש של גוגל ה-Pixel Standשמאפשר שליטה באמצעות העוזרת האישית של גוגל כשהמכשיר מחובר לתחנת העגינה, מבלי הצורך להשתמש בטלפון כשיש מכשיר מסוג זה בסביבה.
תמונה: גוגל

מה דעתכם על ההחלטה של גוגל? סביר להניח שבהמשך זה יוסר גם מהדורות הקודמים בסדרה. ספרו לנו בתגובות כמה זה באמת משמש אתכם כיום.

שתפו כתבה
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *