גוגל השיקה את Project Stream – הזרמת משחקים ישירות לדפדפן הכרום

כתב אורח - אוריה מימון

בשורה לגיימרים, לפני ימים אחדים הכריזה גוגל על פרויקט ייחודי בשם Project Stream.  פרויקט זה, בא לייעל את חווית הגיימינג בהזרמה ללא צורך בהתקנה מקומית או תוכנה ייעודית וללא צורך בהורדתו כלל.  ניתן לשחק ישירות מהדפדפן.

בפוסט שכתבה קת’רין הסיאו (Catherine Hsiao), מנהלת מוצר בגוגל, הדגישה החברה עובדת על פרויקט זה כדי לפתור את אחד האתגרים הגדולים ביותר בעולם הסטרימינג, והוא הזרמת תוכן בעל גרפיקה עשירה ללא עיכובים מורגשים. על פי קת’רין, רוב האנשים מרגישים בנוח עם המתנה של כמה שניות של טעינה כאשר הם מזרימים סרטים וסדרות לטלוויזיה, אך כאשר מזרימים תוכן בעל גרפיקה עשירה נדרש לעמוד בסטנדרט בו העיכוב עומד על מילי-שניה ללא הפחתה באיכות.

גוגל מציעה לגיימרים ברחבי ארצות הברית לממהר ולהצטרף לפרויקט משום שמספר המקומות מוגבל.  כמו כן, יש לוודא כי יש ברשותכם חיבור אינטרנט ברוחב פס של לפחות 25 מגה ביט לשניה וגיל הסף הוא 17.
כאמור, הנ”ל זמין רק לאלו שמתחברים מדינת ארצות הברית – קישור להרשמה.

קצת על הפרויקט

פרויקט זה מכונה על ידי גוגל כ-Technical Test, ניסוי טכני, עבור פלטפורמת הזרמת משחקי הוידאו אותה שואפת החברה לפתח ישירות מדפדפן הכרום של החברה, תוך התגברות על הבעיות הקיימות כיום בשירותי ההזרמת משחקי וידאו.  לשם כך, גוגל משתפת פעולה עם חברת משחקי וידאו הידועה Ubisoft באמצעות המשחק ®Assassin’s Creed Odyssey.  לצערנו, מספר הנסיינים בפרויקט קטן מוגבל למשתמשים בארה”ב, כך שרק מעטים יזכו לקחת חלק בשלב הזה.

עם הצלחת פרויקט שכזה גוגל בהחלט תצליח להביא בשורה לא קטנה לעולם הגיימינג ותייצר חוויה נוחה עבור כולנו, כזו שלא מחייבת מחשב עם חומרה חזקה ומנגישה עבור הרבה שחקנים את הכותרים האחרונים.

גוגל מציגה הזרמה של 1080p ב-FullHD וב-60 פריימים לשניה

מה דעתכם על הפרויקט החדש של גוגל בתחום הגיימינג? שתפו אותנו בתגובות

שתפו כתבה
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *