50 מיליון משתמשים ברשת החברתית פייסבוק חשופים לפרצת אבטחה חמורה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

הרשת החברתית פייסבוק (Facebook) מודיעה כי 50 מיליון חשבונות ברשת חשופים לפרצת אבטחה אשר איפשרה לפורצים להשתלט על החשבון של המשתמש וכל זה מכיוון שהם בדקו את שרות ה-“View As”.

אותו שרות ה-“View As” מאפשר למשתמש לבדוק כיצד משתמש אחר רואה את הפרופיל שלו. לדוגמה, הוספת חבר לאחת מהרשימות וההרשאות שהקמתם ורציתם לבדוק כיצד הוא רואה את הפרופיל שלך בכדי באמת לדעת שזה אותו מידע שהוא חשוף אליו. כיום (שישי) מודיעה פייסבוק בזמן אמת על המתרחש וכעת מבצעת התנתקות לאותם 50 מיליון משתמשים אשר היו מחוברים באופן קבוע דרך האפליקציה או האתר. בפייסבוק מדגישים כי נכון לרגע זה אין צורך לבצע שינוי סיסמה, אך אנו ממליצים לבצע זאת על כל מקרה שלא יהיה.

בנוסף, 40 מיליון משתמשים נוספים שנמצאים תחת אותה קטגוריית פרצת האבטחה כעת נמצאים אף הם חשופים והחשבונות שלהם יבצעו את אותה הפעולה שביצעה פייסבוק ל-50 מיליון החשבונות האחרים. בכך, 90 מיליון חשבונות אשר היו חשופים לפרצת האבטחה כעת יאלצו להתחבר מחדש לשרות, ואף אולי גם לשנות את הסיסמה שלהם.

ה-View As חסום לעת עתה \ צילום: צילום מסך אבי דוד The Verifier

בפייסבוק לא מחכים או מסתירים מידע מהמשתמשים, וזאת לאחר אותה תקרית מה מיליוני חשבונות נמכרו לגורמי צד ג’ מה שהוביל את מנכ”ל החברה והבעלים מארק צוקרברג לתת דין וחשבון בפני חברי הקונגרס בארה”ב. בנוסף, בפייסבוק סוגרים כעת את שרות ה-“View As” אשר שתמצא הבעיה. החברה פנתה אל רשויות החוק בנוגע לפרצת האבטחה ולאותם אנשים שניצלו את אותה הפרצה.

אנו אכן ממיליצים לבצע התנתקות מלאה מהחשבון, להחליף את הסיסמה ולהתחבר מחדש. בפייסבוק מקווים שהשקיפות כעת לא תוביל משתמשים למחוק את החשבון שלהם לצמיתות.

נכנסתם לאפליקציית פייסבוק וגיליתם שאתם מנותקים? שתפו אותנו בתגובות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *