ה-Stories בפייסבוק חצו את קו ה-300 מיליון משתמשים ביום; עקפו את Snapchat

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

נראה שמיום ליום ההצעה שהודחה מהשולחן של החברה בחברת סנפ (Snap) נראת היום רלוונטית מתמיד, אבל מה לעשות והגורל רצה ופייסבוק לבסוף רכשה את אינסטגרם בסכום של 1 מיליארד דולר.

פייסבוק הציגה היום (רביעי) את נתוני הסטוריס (Stories) אשר חוצים את רף ה-300 מיליון משתמשים פעילים בסטוריס מידי יום. לא מדובר במספר המשתמשים היומי ברשת החברתית פייסבוק, אלא השימוש בסטוריס. מדובר במספר מאוד גבוה אשר יאפשר למפרסמים כבר בקרוב לשלם את הפרסומות שלהם בתוך הסטוריס ובכך פייסבוק תוכל להרוויח יותר כסף.

אז של מי הסטוריס הטוב ביותר? פייסבוק סנאפצאט ואינסטגרם \ צילום: אילטוסטרציה

מדובר בשינוי שיגרום ללא מעט משתמשים להתעצבן, אבל בפייסבוק כמו בפייסבוק מוצאים כל שרות ברשת החברתית להפוך אותו לעסקי, ואי אפשר להתלונן על כך. ואם כבר עסקנו בסטוריס של פייסבוק, חברת סנאפ (אפליקציית Snapchat) דווחה בפעם האחרונה כי החברה עם רק 188 מיליון משתמשים בסטוריס נכון לחודש אוגוסט האחרון.

אומנם מי שדווקא שולטת בכל הנוגע לשרות הסטוריס בעולם היא דווקא חברת אינסטגרם אשר נמצאת בשליטת האם פייסבוק מונה כ-400 מיליון משתמשים פעילים בסטוריס ביום. מדובר במספרים אשר הופכים את השרות לחשוב מאוד מבחינת פייסבוק אשר תשקיע משאבים על מנת להביא לשם כמה שיותר משתמשים.

עם למעלה מ-300 מיליון סטוריס ביום בפייסבוק \ צילום: פייסבוק

עוד עולה מהדו”ח של פייסבוק שמרבית מהמשתמשים מעדיפים לעשות שימוש בסטוריס מאשר לדפדף ב-News Feed, שם ניתן לראות את כל הסטטוסים, תמונות וידאו וקישורים של חברים קרובים עמודים וקבוצות. רק לפני מספר ימים צמד מקימי אפליקציית אינסטגרם הודיעו כי הם פורשים מהחברה על מנת לתת את הפוקוס לשרותים אחרים עליהם הם עובדים ומשאירים בידי פייסבוק את העבודה. מעניין יהיה לראות מה צופן העתיד עבור אינסטגרם תחת החסות של פייסבוק.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra