גוגל תשלב את תוכן ההודעות שלכם בתוצאות החיפוש האישיות

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

למרות כל החידושים והטכנולוגיות שהיא עובדת עליהם בשנים האחרונות, נראה שגוגל אף פעם לא נחה מהמטרה העיקרית שלה מהרגע שהוקמה והיא להנגיש מידע למשתמשים. כעת היא מביאה את תוכן הודעות הטקסט שלכם אל תוצאות החיפוש האישיות.

לפני שאתם נבהלים, נבהיר שלא מדובר בהפצת תכני ההודעות שלכם ברשת אלא האפשרות לחפש תכנים בהודעות הנמצאות במכשיר, היישר משורת החיפוש בסמארטפון שלכם. עד היום יכולתם לחפש אפליקציות מותקנות ולהפעילן היישר מתוצאות החיפוש, בנוסף לחיפוש אנשי קשר ופעולות דומות. כעת משלבת החברה גם את תכני ההודעות מאפליקציית ה-Messages של החברה, כדי לאפשר לכם לחפש מידע חשוב מתוך השיחות שלכם עם אנשי הקשר.

חיפוש הודעות היישר משורת החיפוש | תמונה: גוגל

התכונה פועלת באמצעות חיפוש איש קשר היישר משורת החיפוש. בלחיצה עליו יוצגו לכם מגוון אפשרויות וביניהם חיפוש תכנים מהודעות, תמונות משותפות של שניכם ומקומות וכתובות ששניכם הייתם בהם או דיברתם עליהם.  החיפוש יעיל במיוחד לאנשים שמחליפים המלצות בין חבריהם לגבי מקומות לבקר או פריטים לקנות וכמו כן גם חיפוש תמונות רלוונטיות מחוץ לאפליקציית ה-Photos של החברה, שמציעה חיפוש דומה.

הבעיה היחידה היא פופולריות הפלטפורמה. במקרה של התמונות ייתכן והפיצ’ר אכן יעבוד בצורה יעילה מאחר וגוגל מאפשרת ניהול תמונות טוב באפליקציית ה-Photos שלה, אך במקרה של הודעות ושיתוף מידע בהן, לא ברור כמה זה יהיה יעיל – ואולי במיוחד לקהל הישראלי, שמשתמש יותר ב-Whatsapp וכבר מזמן שכח מה הן הודעות SMS.

ייתכן וזוהי עוד דרך לעודד אנשים לעבור לאפליקציית ההודעות של החברה ולהכניס את כל האקו סיסטם של החברה למקום אחד, ממנו הכל התחיל – שורת החיפוש. העדכון ישוחרר השבוע בהדרגה למשתמשי אפליקציית Messages.

מה דעתכם? נראה כמו צעד יעיל שיגרום לכם להשתמש עכשיו יותר ב-Messages? שתפו אותנו בתגובות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *