Amazon | אמזוןבית חכם ומוצרים לבישים

אמזון מציגה: מקלט טלוויזיה, שעון קיר, שקעים חכמים ומיקרוגל – כולם מבוססי אלכסה

באירוע שקיימה אתמול (חמישי) אמזון, הציגה החברה צי של מוצרים מבוססי העוזרת הקולית שלה אלכסה. בין המוצרים היה ניתן למצוא כמובן את הרמקולים החכמים שקיבלו מקצה שיפורים, אך בנוסף התרחבה אמזון לתחומים ואיזורים נוספים בבית באמצעות מוצרים חדשים, בתקווה לבסס את מעמדה כמובילה בתחום הבית החכם.

מקלט טלוויזיה – Fire TV Recast

המוצר הראשון עליו נדבר הוא ה-Fire TV Recast. מדובר במקלט טלוויזיה DVR בדמות ממיר, המתפקד כמו מכשיר העידן פלוס אותו אנחנו מכירים בישראל. אותו מקלט יגיע עם אנטנה ייעודית ויאפשר שידור של ערוצי הבסיס הציבוריים אל כל מכשירי החברה התומכים, וביניהם: טאבלטים והתקני טלוויזיה מסדרת Fire, לצד מכשירי Echo Show השונים ומכשירים סלולרים ניידים.

המקלט הבסיסי מגיע עם 500 ג’יגה בייט של נפח איחסון, כאשר קיימת גרסה של המקלט עם נפח איחסון כפול, המאפשרת הקלטה באיכות HD של עד 150 שעות. המכשיר כמובן ניתן לשליטה באמצעות אלכסה ויהווה תוספת חביבה אל האקו סיסטם הביתי.

המחירים נעים בין 230 דולרים ל-280, בהתאם לנפח האיחסון שתבחרו. ההזמנה המוקדמת כבר פתוחה, כאשר המוצר צפוי לצאת למשלוחים כבר בחודש נובמבר.

Fire TV Recast | תמונה: אמזון

Echo Auto

המוצר הבא הוא אמנם מיועד לרכבים אך הוא מתקשר בצורה ישירה אל הבית החכם. Echo Auto הוא אביזר חכם המתחבר אל מערכת השמע ברכב שלכם, ובאמצעות חיבור סלולרי הוא מאפשר לכם להכניס את אלכסה גם לשם. מלבד השימוש הרגיל בעוזרת הקולית, תוכלו גם לבקש ממנה לכוון אתכם ליעד אליו תרצו להגיע.

אותו אביזר עדיין נמצא בתהליכי פיתוח סופיים, אך כשיושק הוא צפוי לעלות כ-50 דולרים בלבד.

Echo Auto | תמונה: אמזון

שקעים חכמים

שקעים חכמים הם אינם דבר חדש בשוק, אך כשאמזון מוכרת אותם, תהיו בטוחים שהמלחמה מתחילה.  השקעים החדשים מתלבשים על אלו הקיימים ולמעשה מאפשרים לכם לחבר אליהם כל מוצר “טיפש” ולהפוך אותו לחכם יותר. גם בשקעים החכמים של אמזון תוכלו למצוא את יכולות האלכסה ולבקש ממנה, (באמצעות מכשיר Echo) לבצע באותו מכשיר פעולות כמו כיבוי, הדלקה ואפילו הפעלת טיימר לזמן שימוש.
כל שקע צפוי לעלות כ-25 דולרים כאשר המשלוחים יהיו מוכנים ליציאה כבר באוקטובר הקרוב.

Amazon Smart Plug | תמונה: אמזון

מיקרוגל. כן, מיקרוגל.

אז מכשיר אחד כנראה לא תצטרכו לצייד בשקע חכם, בעיקר כי הוא כבר מגיע “חכם” בעצמו. אמזון הציגה מוצר יוצא דופן בהשוואה לעברה והכריזה על מיקרוגל חכם – AmazonBasics Microwave. אם יש לכם מכשיר Echo תומך, גם במיקרוגל החדש תוכלו לשלוט באמצעות אלכסה. למיקרוגל יש מספר פעולות קוליות מוגדרות מראש לבישול מהיר, לצד כפתור Dash ייעודי שיאפשר לכם להזמין פופקורן מהחנות בלחיצת כפתור. מה שאמזון לא ציינה הוא איך האוכל שצריך לחמם יגיע כבר למכשיר. כי אם אנחנו אלה שנצטרך להכניס אותו, למה שלא כבר נלחץ על כפתור ההפעלה?
המחיר של הדבר האולי הכי מיותר שהציגה החברה הוא כ-60 דולרים ויהיה זמין לרכישה בהמשך השנה.

AmazonBasics Microwave | תמונה: אמזון

שעון קיר חכם

אז שעון יד חכם לא היה בהכרזה אבל שעון קיר בהחלט היה. אמזון הכריזה על Echo Wall Clock – שעון קיר חכם שמצטרף לסדרת ה-Echo של החברה. כיאה למכשיר בסדרה, שעון הקיר החדש, שנראה קצת פשוט במבט ראשון, מצוייד גם הוא ביכולות העוזרת הקולית. באמצעות מכשיר Echo תומך או אפליקציית אלכסה בנייד תוכלו לבצע מספר פקודות, וביניהם לשאול מה השעה או לכוון טיימרים.  השעון מתעדכן בצורה אוטומטית מהרשת ולצד השעה, מציגה את כל הטיימרים הקיימים עבור המשתמשים, וכולל גם ספירה לאחור של 60 שניות כשמגיע הזמן.

Echo Wall Clock | תמונה: אמזון

מה אתם אומרים על הפריטים החדשים עליהם הכריזה אמזון? מוגזם או בדיוק בזמן? שתפו אותנו בתגובות

מקור
אמזון
תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close