מערכת ההפעלה ה-watchOS 5 שוחררה בגרסת GM למפתחים; תושק לציבור ב-17 בספטמבר

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל שחררה אמש (רביעי) את גרסת ה-GM של מערכת ההפעלה ה-watchOS 5 אשר זמינה כעת למפתחים, החברה הודיעה במהלך מסיבת העיתונאים של סדרת האייפונים החדשה ושעון האפל ווטש סדרה 4, כי החברה תשיק את המערכת החדשה למחזיקי השעון בדור 2 ומעלה בתאריך ה-17 בספטמבר.

כמו בכל שנה, גם השנה חברת אפל הוסיפה מספר פיצ’רים הנוגעים לשעון החכם שלה מבחינת ספורט ואימונים, הרי מדובר בשעון אשר רבים עושים בו שימוש פרודקטיבי, אך גם יחד עם זאת, מדובר בשעון שיודע לתת לספורטאים או כאלה שמתאמנים כלים, אימונים ואף עמידה ביעדים.

החל מ-watchOS 5, אפל מוסיפה מספר אימונים חדשים ואפשרות של תחרות אל מול חבר או בן משפחה. בעת פתיחת אימון, ניתן מעתה להזמין חבר או מכר לתחרות של בת 7 ימים בהם החברים יתחרו על להגיע לניקוד הגבוה ביותר אשר יהיה משוכלל מתוך האימונים שעברתם אם זה ביחד או לחוד, צעדים ועוד. בסיום השבוע ימים, הניקוד יכריע מי המנצח ובכך ניתן יהיה לזכות בגביעים והוספה של “באדג'” אל האוסף שלך.

מלבד האימונים והספורט, מוסיפה אפל מספר אפשרויות חדשות:

  • שיחות Walkie-Talkie: דרך חדשה לתקשר עם חברים ובני משפחה על ידי שליחת הודעת וואקי טואקי (הודעה קולית) אשר מגיעה אל הצד השני. מדובר בפיצ’ר חדש אשר מאפשר לשלוח הודעות קוליות לאנשים שאתם איתם בקשר תמידי, אם זה בהודעות טקסט, פייסטיים מיילים ועוד. הפיצ’ר הנ”ל עובד על שעוני אפל ווטש תומכים.
  • פודקסט: אפליקציה שרבים ביקשו אותה סוף סוף הגיעה אל ה-watchOS 5, אפליקציית הפודקסט תאפשר למשתמש להאזין לתוכניות הפודסקט האהובות עליו עכשיו גם ישירות מתוך השעון.
  • סירי חכמה יותר: בגרסה החדשה של watchOS 5, העוזרת הקולית סירי תדע לזהות דפוסי התנהגות בצורה חכמה יותר כמו לדעת מה הוא הפלייליטס שאתם מנגנים בדרך חזרה מהעבודה, עדכוני תנועה, ותוספת חדשה של קיצורי סירי אשר אף הם מתווספים לשעון
  • התראות חכמות: כמו ב-iOS 12, גם watchOS 5 תדע לקטלג עבורכם את ההתראות ולהפוך אותם לחכמות יותר, ניתן להציג התראה בודדת מתוך הקבוצה, למחוק התראה בודדת או את כל ההתראות מאותה אפליקציה ועוד
  • הצגת דפי אינטרנט ותוכן ב-HTML ישירות בשעון: הגרסה החדשה תאפשר למשתמש לפתוח קבצי תמונה, ואף קישור לאתרי אינטרנט אשר יציגו למשתמש את כל הדף אליהם הם מגיעים. מדובר אומנם בגרסה ראשונית של הפיצ’ר, ואנו לא יודעים האם אי פעם נקבל את הדפדפן ספארי לשעון.
  • כרטיס לימודים בשעון: כבר לא צריך יותר להסתובב ברחבי הקאמפוס ולבדוק האם שכחתם את כרטיס הסטודנט שלכם בבית חלילה. מעתה במספר אוניברסיטאות בארה”ב ניתן להוסיף את כרטיס הסטודנט ישירות אל השעון ובכך להיכנס למקומות מורשים, לבצע תשלומים ועוד וכל זה בעזרת השעון.

אלו הם רק חלק מהחידושים ב-watchOS 5, לרגל השקת האפל ווטש בסדרה 4, חברת אפל הוסיפה מספר שעונים חדשים אשר יודעים לעשות שימוש בגודל המסך החדש מקצה לקצה אשר גדול יותר ב-30% מהדור הקודם. למשל בהצגת שעון ניתן להוסיף לו עד 8 אלמנטים מסביב: שעונים שונים מסביב לעולם, אנשי קשר, אימונים וכושר ועוד.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *