החל מחודש הבא: גוגל מרעננת את מערכת ההפעלה לשעונים החכמים ה-Wear OS

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

ענקית הטכנולוגיה גוגל (Google) הציגה היום (רביעי) את עדכון מערכת ההפעלה ה-Android Wear OS לשעונים החכמים אשר תשוחרר בחודש הבא (ספטמבר) עם עיצוב רענן ושיפור בביצועים.

גוגל פרסמה מוקדם יותר היום את עדכון מערכת ההפעלה ה-Android Wear OS לשעונים החכמים אשר תציג שינוי משמעותי בעיצוב חווית המשתמש בשעונים החכמים. החל מהגרסה הבאה, החלקה מלמעלה למטה ומשמאל לימין תשתנה מבחינת הפונקציונליות והניווט בשעון החכם.

להלן השינויים הצפויים במחוות החדשות בעדכון הבא למערכת ההפעלה ה-Android Wear OS:

  • החלקה מלמעלה כלפי מטה תציג את כפתורי ההפעלה והכיבוי של השרותי מערכת, כמו אינטרנט אלחוטי, רשת סלולרי, Google Pay ועוד.
  • החלקה מלמטה כלפי מעלה תציג את כל ההתראות ועדכונים חשובים שיגיעו לראשונה מה-Google Assistant ישירות על גבי השעון. כגון, האם יש לכם כרטיסי טיסה או הזמנות למסעדה, כל המידע הנ”ל יוצג תחת ההתראות.
  • החלקה מצד שמאל לימין תוביל את המשתמש אל שרות ה-Google Fit אשר יציג את מצב הצעדים, קלוריות קצב הלב וכמובן שילוב של כל האימונים יחד עם אנימציות חדשות ועיצוב רענן. אל נשכח שבסופו של דבר רבים עושים שימוש בשעון החכם למטרת ספורט.
  • החלקה מצד ימין לשמאל תוביל אותנו אל ה-Google Assistant אשר תציג למשתמש את כל החדשות, העדכונים ובעיקר לתקשר מול העוזרת האישית. מידע יסונכרן כמובן בין המכשיר לשעון, ומשם למחשב האישי או בכל מקום בו תעשו שימוש בעוזרת החכמה. כמו כן, מצב מזג האוויר, פקקים, הגעה למקומות וכו’ יוצגו באותו המקום.

וכמובן אל נשכח את המסך המרכזי אשר יציג למשתמש עדכונים כמו כמות ההתראות, מספר פגישות בלוח השנה, הזמן כמובן, קצב הלב ועוד. אותו Watch Face יהיה ניתן לעריכה וניתן יהיה לשלב בו אלמנטים אחרים ולא אלה שהגיעו כברירת מחדל מגוגל. כמו כן, המסך המרכזי צפוי לכלול התראות חשובות למשתמש ועוד.

גוגל עדיין לא עדכנה מי מהשעונים החכמים יקבלו את העדכון, ועל פי גוגל נאמר כי החברה שומרת לעצמה את הזכות להשיק את עדכון המערכת על פי מדינה עם פיצ’רים שונים. יהיה מצב שבו העדכון יופיע בפלח שוק מסויים עם מספר שיפורים נמוך ממדינות אחרות בשל התאמת השרותים לאותה מדינה.

אנו כמובן ב-The Verifier נעדכן בעת יציאת עדכון ה-Android Wear OS כשזאת תשוחרר בחודש הבא.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra