Apple | אפלסלולר

אפל הוכיחה שוב את יכולות השיווק שלה ואתם בדרך להוציא אלף דולר

עוד אירוע צבעוני של החברה האנונימית עם לוגו התפוח מאחורינו וכולנו יודעים מה הולך לקרות עכשיו.

לצד דור חדש של ה-Apple Watch בגרסה הסלולרית, שדרוג ל-4K ב-Apple TV ושני מכשירי אייפון, ה-8 ו-8 פלוס, אפל הציגה את האייפון X – סמארטפון “עתידני” שגורם לזוג האייפונים החדשים להראות כמו חיקוי משודרג קלות של האייפון 7.

בזמן ההשקה, חרושת השמועות וההדלפות התבררו כנכונות, אך לא צפינו את זה שהאייפון המדובר בתמונות התייחס רק לאייפון X. זוג האייפונים שהושקו הם מכשירים טובים למדי. על הנייר, אפל הציגה מעבד ‘ביוני’ שמסוגל להתמודד עם פעולות קשות וחדשניות עבור החברה מקופרטינו. החברה שיפרה את המצלמות בזוג האייפונים, שיפרה את הגרפיקה, אימוג’ים מונפשים, הוסיפה ממש סטודיו לצילום בתוך המכשיר הקטן הזה, הוסיפה יכולות מציאות רבודה, אפילו עטפה אותו שוב בזכוכית כדי שיוכל לתמוך בטעינה אלחוטית והציבה לו תג מחיר “אטרקטיבי” ומוכר של (החל מ) 699$ – אך כל זה התגמד כאשר הציגה החברה את הטלפון החדשני מהעתיד.

האייפון X מכיל את רוב החומרה שמכילים השניים האחרים, בתוספת מסך OLED עם צבעים חזקים ופי 2 זמן סוללה (בכל זאת, מסך בגודל 5.8″), זאת כמובן לצד משטח הטענה אלחוטי (שתומך גם בזוג האייפונים הראשונים שהוצגו) שמציג אפקטים שכולנו אוהבים להשוויץ בהם והסרת כפתור הבית באלגנטיות לטובת מחוות הפעלה. אז אחרי כל ה’קסם’ הזה, שזו מילה שהקפידו לחזור עליה חברי אפל לא מעט בזמן מסיבת העיתונאים, למה שמישהו ישקול אפילו לרכוש את האייפון 8 ו-8 פלוס שהפכו בין רגע לאחות המכוערת?

תוסיפו כמה הדגמות אטרקטיביות ומצחיקות של סגן נשיא תחום התוכנה קרייג פדריגי, לעומת הדגמה באייפון 8 באמצעות נציג חברה שותפה, שם מפוצץ כמו X, שזה 10 בלטינית (מה קרה ל9?), וקיבלתם את כל החבילה הנוצצת.
כמובן שלצד מכשיר עתידני, מגיע “מחיר עתידני” העומד על החל מ-999$ לתצורת ה-64 ג’יגה בייט ו-1150 דולרים ל256 ג’יגה בייט. מחיר שאוהדי החברה נשבעו כי הוא היקר והמוגזם ביותר של החברה, ואילו מחר הם כבר יעמדו בתור לבנקאי האישי שלהם שישחרר להם קצת מהפיקדון שהתחילו לחסוך השנה. אל דאגה, לעומת המחיר של האייפון היוקרתי, זוג האייפונים האחרים מהווים אלטרנטיבה זולה מבחינת התפיסה החשיבתית, למרות שמחיריהם לא שונים מההשקות בשנים הקודמות.

טרם פורסמו המחירים של המתחרים כמו הגלקסי נוט 8 של סמסונג או ה-V30 של LG, אך זה לא ממש משנה כי משתמשי אייפון מתקשים מאוד לפזול למתחרות האנדרואיד וידוע כי הם שומרים על נאמנות גבוהה לחברת התפוח. האם גם האייפון הזה ישבור את המכירות? מה שבטוח, אפל תתקשה להחזיק את המלאי ה”מוגבל”, כפי שקרה עם האייפון 7 בצבע שחור-סילון (ג’ט בלאק), שהוא הנמכר ביותר בסדרה, ועמד על סכום של 900 דולרים אחרי מיסים מקומיים.

מחירי הדורות הקודמים יורדים בהתאם | מקור תמונה: אירוע ההכרזה

אגב, תהליך השיווק התחיל כבר בתחילת אירוע ההשקה, כאשר טים קוק פתח ודיבר על כך שהוא מוקיר ומעריך את סטיב ג’ובס על התרומה הגדולה שלו לחברה, ולחברת אפל עצמה, כאשר הציג בזמנו את האייפון הראשון. כבר באותו רגע כל חובבי אפל התחברו לאירוע מבחינה רגשית, ובסוף האירוע, כאשר חזר קוק על ציטוט האב הרוחני – “אחת הדרכים בהן אני מאמין שאנשים מביעים את ההערכה שלהם ליתר האנושות, היא פשוט לעשות משהו מדהים ולהוציא אותו לעולם” – המשתמשים כבר ידעו שהאייפון הכי יקר, הוא האייפון הבא שלהם. תתחדשו.

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close