אנדרואיד

גרסת אנדרואיד 9.0 שוחררה היום בשם Android 9 Pie; זמינה כבר למכשירי הפיקסל

ללא הודעה מוקדמת, שיחררה גוגל את העדכון האחרון למשתמשי הבטא ואת גרסת האנדרואיד 9.0 המלאה, תחת השם Android Pie. מחזיקי מכשיר הפיקסל של החברה יקבלו את הגרסה המלאה כבר היום.

לאחר 4 גרסאות בטא, שוחררה היום הגרסה הסופית של מערכת ההפעלה אנדרואיד 9.0. יחד עם העדכון הסופי התווסף שמה הרשמי של המערכת Android Pie. לאחר שחוו לא מעט באגים, משתמשי הבטא צפויים ליהנות מאותם הפיצ’רים וחוויית המשתמש אותם חוו לאורך התקופה, בתוספת יציבות מערכתית ושיפורי ביצועים.

כידוע, המערכת החדשה כוללת מספר שיפורים אשר המשמעותיים בהם נמצאים מתחת למכסה המנוע. בין עיקר השיפורים ניתן למצוא שיטה חדשה לניהול צריכת סוללה, שעל פי גוגל נעשית על ידי אינטליגנציה מלאכותית, קיצורי דרך לפעילויות מהירות באפליקציות היישר ממגירת האפליקציה, התאמת בהירות המסך בהתאם לתנאי התאורה במקום והעדפתכם, ושינוי ויזואלי המאפשר לבטל את שלושת הכפתורים המוכרים בתחתית המסך והפיכתם לפס בודד המאפשר לכם לבצע את אותן הפעולות באמצעות מחוות.

יחד עם זאת, לא כל הפיצ’רים שהציגה החברה בכנס המפתחים יהיו זמינים בגרסה הסופית. כך למשל אותו שירות שצפוי להגיד לנו את רמת השימוש שלנו במכשיר לפרטי פרטים עדיין לא מוצע למשתמשים בגרסה הזו, אך פתוח כבר היום לתוכנית הבטא למשתמשי הפיקסל בלבד. רישום לתוכנית הבטא הוא דרך הקישור הזה.

פיצ’ר נוסף שאינו מופיע בגרסה הזו הוא ה-Slices, אשר תפקידו להציע פעולות משלימות דרך אפליקציות בזמן החיפוש. כך למשל אם תחפשו את אפליקציית Gett באמצעות החיפוש הכללי, הפיצ’ר יאפשר לכם להתחיל את הזמנת המונית כבר משורת החיפוש.

מגוגל נמסר כי כל מכשירי היצרניות שהשתתפו בתוכנית הביטא יחלו לקבל את העדכון לקראת החורף וביניהם: Essential PH1 שמשתמשיו כבר החלו לקבל את העדכון, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, OnePlus 6,Xperia XZ2, Vivo X21, ו-Xiaomi Mi MIX 2S.

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close