טכנולוגיה ואינטרנט

רשת המזון KFC ו-Alipay יאפשרו לכם לשלם באמצעות חיוך למצלמה

סניף רשת המזון המוכרת KFC בסין, בשיתוף פעולה עם ספקית פתרונות התשלום Alipay, הציגו שיטת תשלום חדשה – חיוך למצלמה.
אפשרות התשלום הביומטרית, העונה לשם Smile to Pay (בתרגום חופשי: “חייך כדי לשלם”), תאפשר לכם לאשר את התשלום עבור הארוחה באמצות זיהוי הפנים. הטכנולוגיה פותחה על ידי Ant Financial, אחת מחברות הבת של Alibaba – בעלת שירות פתרונות התשלום Alipay.

רשת המזון הפופולרית הציבה באחד הסניפים שלה בסין עמדה הכוללת מצלמת תלת מימד חכמה, המצויידת באלגוריתם שמסוגל לזהות בן אדם “חי”. האלגוריתם נעזר בזיהוי צלליות של תווי הפנים ואלמנטים נוספים הייחודיים רק לאדם חי ובצורה זו יוכל יהיה להבחין מתי אדם אמיתי עומד מולו, ומתי מוצגת מולו תמונה או וידאו של אותו אדם. תהליך התשלום כולל שילוב של סריקת הפנים במשך 1-2 שניות, נוסף על הכנסת מספר הסלולר האישי שלכם, על מנת למנוע מקרי הונאה.

מקור תמונה: יח”צ Alibaba

בעוד ש-Smile to Pay מעניק נוחות עבור משתמשים יותר מבעבר, עיקרון האבטחה תמיד היה בראש סדר העדיפויות שלנו” אמר ג’יי-דונג צ’ן (Jidong Chen), מנהל התחום הביומטרי ב-Ant Financial. החברה מדווחת כי הטכנולוגיה הביומטרית שלהם שופרה משמעותית משלב הבטא שהוצג לראשונה בשנת 2015 בגרמניה.  כמובן שהטכנולוגיה עדיין לא מושלמת ו-Ant Financial אף הוסיפה ואמרה שהיא תציע כיסוי במקרים של כשל בתהליך שיגרום לאובדן כסף.

מה שחשוב לדעת ולקחת בחשבון, כמו בכל שירות ביומטרי, הוא הידיעה איפה נשמרים כל פרטי הזיהוי הביומטרים ועד כמה הם מאובטחים, מאחר ויותר מהחשש לגניבת כסף בשירותים שכאלה קיים החשש שאותו מאגר ביומטרי ייפרץ ויעבור מניפולציות שונות לגניבת זהויות.

אפשרות התשלום הייחודית זמינה כרגע רק בסניף אחד של KFC בהנאגג’ואו (Hangzhou) שבסין, שהוא למעשה אחד מסניפי ה-KPRO של החברה שמגיש מזון “בריא” יותר כדוגמת סלטים, כריכים ומיצים טבעיים, לעומת העוף המטוגן והמוכר בסניפיה הרגילים.

צפו איך האלגוריתם מזהה את פניה של האישה כשהיא מנסה לתמרן את המצלמה באמצעות איפור כבד או קליל וחבישת פיאות שונות:

מקור
Alizila
תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close