טכנולוגיה ואינטרנט

חברת Huawei הציגה את המעבד הסלולרי הראשון בעל אינטליגנציה מלאכותית

וואווי, ענקית הטכנולוגיה הסינית חשפה בתערוכת IFA 2017 בברלין את Kirin 970, ערכת שבבים חדשה שתשלב לראשונה בעולם הסלולר רכיב בינה מלאכותית. הערכה המתקדמת תוטמע לראשונה במכשיר ה-Mate 10 של החברה, שיושק במהלך אוקטובר הקרוב.

ריצ’רד יו, מנכ”ל חטיבת הסלולר של וואווי, “אנו גאים להיות הראשונים להשיק תחום חדש בעולם הסמארטפונים שנקרא mobile AI (בינה מלאכותית) שהוא שילוב בין on device AI ו- Cloud AI”. יו מוסיף, “וואווי שמה לה למטרה להפוך מוצרים חכמים למוצרים אינטליגנטיים מתוך מטרה לספק ללקוחות שלנו  חווית משתמש ייחודית וטובה יותר ממה שהיה מורגל עד כה”.

ריצ’ארד יו מציג את המעבד החדש | מקור תמונה: יח”צ

מערכת השבבים החדשה מיוצרת בתהליך של 10 ננו-מטר ומשלבת ארבעה מעבדי Cotex A73 במהירות מרבית של GHz 2.4 וארבעה מעבדי Cotex A53, במהירות מרבית של GHz 1.8. כמו כן, הערכה כוללת גם מעבד גרפי חדש ARM Mali-G72 המשלב בתוכו כ-12 מעבדים.

שילוב רכיב הבינה המלאכותית (AI) בערכת השבבים החדשה הוא שמהווה את הבשורה החדשה של וואווי בעולם הסמארטפונים. לרכיב זה תהיה בעלת השפעה משמעותית על רמת ביצועי המכשיר בשילוב עם היבטים של יישומי בינה מלאכותית כמו זיהוי פיצ’רים בתמונות, לימוד דפוס השימוש של המשתמש ועוד.

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close