מיקרוסופט ואמזון משתפות פעולה בתחום העוזרות הקוליות

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

תחום העוזרות הוירטואליות עבר כברת דרך והיום כמעט כל חברה מתגאה בשירות קולי ביתי, לצד מוצרים נלווים המשלבים את אותה עוזרת.

שתי חברות הענק מיקרוסופט ואמזון, חברו לשיתוף פעולה ראשוני בתחום בו הן ישלבו את שתי העוזרות הקוליות שלהן זו בזו. משמעות שיתוף הפעולה היא שמשתמשי השירות של אמזון, אלכסה, יוכלו לקבל גישה גם לקורטנה (העוזרת הקולית של מיקרוסופט) ולהיפך ובמגוון מכשירים, אך האינטגרציה עלולה להיות קצת מוזרה, מאחר וכדי להשתמש בשירות השונה מברירת המחדל, תצטרכו לבקש מאחת העוזרות “לקרוא” לשנייה – למשל, כדי להשתמש בקורטנה במכשירים “מבוססי אלכסה” כמו ה’אקו’ של אמזון, תצטרכו לומר Alexa, open Cortana ולהיפך כדי לחזור אל השנייה.

קורטנה החלה את דרכה במחשבים מבוססי Windows 10 וכצפוי קיבלה לא מעט כישורים המיועדים לשימוש בתוך המערכת, ביניהם אינטגרציה עם מוצרי ה-Office של החברה. בעקבות שיתוף הפעולה החדש, יוכלו עכשיו משתמשי קורטנה לקרוא לאלכסה גם במחשב, כדי שזו תוכל להשלים את אותם הכישורים החסרים לעוזרת הותיקה.

[tie_full_img][/tie_full_img]

שיתוף הפעולה המפתיע מגיע בדיוק בתקופה בה מיקרוסופט עובדת על רמקול אינטרקטיבי משלה, כדוגמת ‘אקו’ של אמזון וה-Home Pod של אפל. הרמקול החדש צפוי להיות מיוצר בשיתוף יצרנית מוצרי האודיו הרמן קרדון.
עוד צפויה מיקרוסופט להתחיל לשלב את השירותים הדיגיטליים של קורטנה במערכות חכמות לרכבים ומווסתי טמפרטורות ביתיים ובכך להרחיב את יכולות העוזרת הוירטואלית בתחומים נוספים.

הניו יורק טיימס מדווח כי שתי החברות החלו את שיתוף הפעולה הראשוני שלהם כבר במאי 2016 כשמנכ”ל אמזון ג’ף בזוס פנה אל מנכ”ל מיקרוסופט סאטיה נדלה באחד מהאירועים של החברה מרדמונד. מתברר כי מטרת שיתוף הפעולה בין שתי הענקיות הוא למעשה לדחוק את ה-Google Assistant לשוליים, והיה זה אך טבעי לשלב כוחות במיוחד שאלכסה כבר משתמשת בשירות החיפוש של מיקרוסופט bing.
למרות הרצון לדחוק את גוגל, מנכ”ל אמזון יצא בקריאה פתוחה גם אל אפל וגוגל עבור האפשרות לשלב את אלכסה גם בשירותים הקיימים שלהם כדי להרחיב את פעילותה של אלכסה.

פרטים מורחבים לגבי שיתוף הפעולה בין מיקרוסופט לאמזון יפורסמו בהמשך היום. נעדכן את הכתבה בהתאם.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *