מחוות חדשות נמצאו בקוד הפיתוח של iOS 11; האם מדובר בפיצ’רים עבור האייפון 8?

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

עדכון ה-iOS 11 עדיין נמצא בתהליכי פיתוח מתקדמים, וזה צפוי לצאת לכלל המשתמשים מתישהו באמצע חודש ספטמבר 2017, בו צפוייה החברה להציג לראווה ולראשונה את האייפון 8 הבא, לצד האייפון 7S והאייפון 7S פלוס.

בסה”כ אפל צפוייה להציג שלושה אייפונים חדשים באירוע שיערך עבור אנשי המדיה במהלך החודש הבא, יש למה לצפות.

שמועות לחוד, אפל שחררה מוקדם יותר היום את גרסת הבטא (פיתוח) ה-7 במספר. בקוד הפיתוח של הגרסה האחרונה נמצאו סרטוני וידאו אשר מציגים את עדכון ה-iOS 11 ובהם מחוות חדשות. כזכור, גרסת הבטא הראשונה של iOS 11 העלימה את האפשרות ללחוץ בשוליי המסך לחיצה ארוכה, ואז המערכת מציגה את האפליקציות שפתוחות ברקע, לפיצ’ר הנ”ל קוראים App Switcher. ללא ידיעת המשתמשים, אפל העלימה באופן מסתורי את הפיצ’ר המדובר שהחל את דרכו עוד מתקופת האייפון 6S. האישור לכך לא איחר לבוא כאשר באתר התמיכה של אפל, המשתמשים דיווחו על העלמות הפיצ’ר ובצעד יוצא דופן, אחד מאנשי הפיתוח הגיב למשתמשים ואישר כי אותו פיצ’ר אכן הוסר.

עדכון ה-iOS 11 \ יהיה זמין כבר בחודש הבא | צילום: אפל

אך נראה כי באפל מחפשים דרכים חדשות ליישם את יכולות הApp Switcher שכנראה יהיה בלעדי עבור האייפון 8. באפל ככל הנראה מתכוונים להסיר את כפתור הבית או לשלבו בתוך המסך. המחוות החדשות יאפשרו למשתמש ללחוץ לחיצה ממושכת שתעלה את ה-3D טאץ’, וזה יביא את ה-App Switcher. הוידאו מציג כיצד הפיצ’ר יעבוד, אך בוידאו לא ניתן לראות את האייפון הבא. הסרטונים שהוחבאו בתוך קוד הפיתוח של iOS 11, נמצאו על ידי המפתח גיירמו רמבו (Guilherme Rambo) שהופיע עם האפליקציה שלו עבור מחשבי המק במהלך אירוע הפתיחה של כנס המפתחים ה-WWDC 2017.

צפו בסרטונים שנמצאו בקוד המקור של עדכון ה-iOS 11 בגרסת הפיתוח:

בסרטון מעניין נוסף שנמצא בקוד המקור של iOS 11, ניתן לראות כיצד אפל בוחנת את שילוב מרכז הבקרה החדש אשר עבר שינוי עיצובי והוספה של ווידג’טים אל תוך מרכז הבקרה החדש. מרכז הבקרה מאפשר למשתמש לגשת אל קיצורי המערכת כגון: רשת אלחוטית, בלוט’ות, רשת סלולרית, נגן, שמע, תאורה ועוד.

כיום, אותו מרכז בקרה משולב במסך הבית או בתוך אפליקציה ומופיע כאשר מחליקים את המסך מלמטה כלפי מעלה. אך נראה כי באפל בוחנים לשלב את מרכז הבקרה דווקא במסך הנעילה, במקום החלקה שמאלה שמביאה לנו את המצלמה. נשמע קצת מוזר? גם לנו.

ולבסוף, נראה שקוד המקור של iOS 11 מביא לנו היום חדשות נוספות אשר מאשרות את קיום ה-Apple TV דור חמישי, אשר יכלול תמיכה בצפייה באיכות 4K לצד תמיכה ב-HDR.

הקוד שנמצא מאשר את שם קוד המוצר (כפי שמופיע בשלל המוצרים של אפל ובאתר החברה) הוא “J105a”. באפל מתכוונים לערוך אירוע ובו החברה תציג את האפל טיוי הבא לצד עדכון משמעותי. כזכור, בכנס המפתחים השנתי של אפל ה-WWDC 2017, מנכ”ל החברה, טים קוק דילג על הצגת ה-tvOS 11 עבור האפל טיוי, והוסיף כי החברה תדבר על הנושא בהמשך השנה.

אנו מתקרבים לעונת החגים בארה”ב, מה שאומר שנזכה עוד השנה ללא מעט הכרזות מאפל.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *