קהילת Kodi ישראל נחלצת לעזרתם של נתבעי זיר”ה

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

קהילת Kodi בישראל נחלצת לעזרתם של אלו שהשקיעו מאמצים רבים כדי להנגיש לאדם הפשוט את השימוש בתוכנה, ומגייסת כספים כנגד סכום הקנסות שקיבלו בעקבות הכרעת בית הדין.

בשבוע שעבר, הגיש ארגון זיר”ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט) צווי מניעה לשלושה מאתרי קהילת Kodi הנפוצים בישראל: Abeksis.com של אבי אבקסיס, kodiwizardil.net של תומר חיימוביץ ו-kodi-senyor.co.il של קובי סניור.  בצווי המניעה ביקש הארגון להפסיק את פעילותם לאלתר, שכן הם מעודדים ומאפשרים צריכת תוכן פיראטי המוגן בזכויות יוצרים. זמן קצר לאחר מכן הורדו האתרים המדוברים מהרשת ויתר קבוצות הקהילה אף שינו את שמן בעקבות ההרתעה שבמהלך.

בעקבות תביעת הארגון, הגיעו הצדדים לפשרה כי כל הנוגעים בדבר יורידו את אתריהם לצמיתות נוסף על קנס בסך כולל של 50 אלף שקלים. כמו כן, במידה ויפרו את הסכם הפשרה שקיבל תוקף של פסק דין, הם צפויים לקנס כבד בסך 100 אלף שקלים.

היום (שלישי) פונים בעלי האתרים אל משתמשי הקהילה בבקשה להקל עליהם במעט את עול הקנס שהוטל עליהם.
בעלי האתרים פתחו פרוייקט ב-‘Giveback’ מבית אתר גיוס ההמונים ‘הדסטארט’ (אתר המאפשר גיוס כספים למטרות שונות) בו הם מבקשים תמיכה החל מ-25 ועד 500 שקלים, כאשר מטרת הפרוייקט הסופית היא לגייס 30 אלף שקלים לכיסוי ההוצאות המשפטיות.
רבים מחברי הקהילה נרתמו אל אותו פרוייקט גיוס ונכון לכתיבת שורות אלה, גייס הפרוייקט למעלה מ25 אלף שקלים בפחות מ4 שעות, כאשר נותרו עוד 31 ימים למימוש היעד.

תוכנת Kodi הינה תוכנת קוד פתוח הניתנת לשימוש חופשי, אולם אתרים רבים מפתחים התקנות צד שלישי הכוללות גישה לתכנים פיראטים, המוגנים בזכויות יוצרים, באופן מובנה וללא תשלום.
קהילת ה-Kodi בישראל הלכה והתפתחה בשנים האחרונות לנוכח המחסור בתחרות במחירים של שירותי הטלוויזיה בישראל.  בעוד שניתן למצוא נחמה בכניסתן של חברות תוכן כמו נטפליקס, אנו עדים למספר שחקנים המנסים להכנס לתחום הטלוויזיה בשנים האחרונות, כדוגמת סלקום TV שהשיקה שירותים מתקדמים לאחרונה, ואפליקציית Smart של טריפל סי.

נבקש לציין שאתר The Verifier אינו מעודד תמיכה בצריכת תוכן פיראטי, מברך על כל כניסת מתחרה לשוק הטלוויזיה ואף מקווה כי חברות התוכן הקיימות יזהו את הצורך בהנגשת התכנים בעלויות הגיוניות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *