גאדג'טים ומימון המונים

לא רק באוויר: פרוייקט קיקסטארטר מציג “רחפן” תת ימי

שוק הרחפנים תפס תאוצה בשנה האחרונה והיום כבר אין איש שאינו מכיר את היכולות של המכשירים הללו בשוק.
את רוב הרחפנים שאנחנו מכירים ניתן לראות בשמיים, אך פרוייקט קיקסטארטר מעניין הציג “רחפן” ימי חמוד במיוחד.

חברה בשם Robosea הציגה את Biki – ‘רחפן’ תת ימי עליו תוכלו לשלוט בתוך המים עד לעומק של כ-60 מטרים.
הרחפן המעוצב בצורת דג מאפשרת לו לשחות במעמקים ולהשתלב לצד דגים אחרים מבלי להרתיע אותם.

בקדמת הרחפן תוכלו למצוא מצלמה בעלת עדשה רחבה של 150 מעלות המצלמת ברזולוציית 4K ומצויידת במייצב תמונה לצילום איכותי ללא רעידות. הרחפן מסוגל אף לצלם וידאו עד כ-120 דקות (כאורך חיי הסוללה) על גבי 32 ג’יגה בייט של איחסון.  במידה ותרצו לצלם במעמקים חשוכים יותר, הרחפן מצוייד בתאורה בעוצמה של כ-2*114 לומין.

טעינה אחת של הדג לוקחת עד 90 דקות והואו צפוי להגיע למהירות של כ-1.7 ק”מ כאשר השליטה עליו נעשית על ידי בקר שליטה מוגן מים או על ידי אפליקציה לטלפון. בעזרת האפליקציה גם תוכלו להכין לו מסלולים מראש ולאחר מכן לשחרר אותו לתנועה אוטונומית.  הרחפן הימי מסוגל לייצב את עצמו באופן אוטומטי ולהתחמק מעצמים העומדים בדרכו.
כמו ברחפנים נפוצים המוכרים בשוק כיום, גם ליצור התת ימי הזה ניתנה היכולת לחזור “הבייתה” כשהסוללה עומדת להתרוקן ולצוף אל פני השטח.
בעוד החברה מפנה את עיקר השימוש שלו עבור דייגים, ניתן להשתמש ב’ביקי’ גם לצילומים חובבניים מתחת למים או כהשגחה מרחוק על ילדים בבריכה.

פרוייקט הקיקסטארטר עלה לאוויר ב22 למאי 2017 ותוך 10 שעות כבר הגיע ליעדו שעמד על 20,000 דולרים.
הסכום הממומן היום עומד על 100 אלף דולרים כאשר נותרו עוד 54 ימים לסוף הגיוס.
סכום התרומה הראשוני יזכה אתכם ברחפן המדובר ותיק מוגן מים תמורת 599 דולרים (שהם 2,300 שקלים) והרוכשים הראשונים יזכו לקבלו כבר בספטמבר 2017.

לעמוד הפרוייקט לחצו כאן

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close