טכנולוגיה ואינטרנט

גוגל הציגה את Google Lens – טכנולוגיית מציאות רבודה שבאמת תשמש אותנו

אם עד היום דובר בעיקר על מציאות מדומה, מצב בו משתמשים נכנסים לעולם דמיוני או מבקרים במקומות שונים בעולם באמצעות משקפיים ייעודיים, יוזמה חדשה מבית גוגל העונה לשם Google Lens מעוניינת לקדם את תחום המציאות הרבודה ומאפשרת ניתוח פרטים במציאות קיימת בזמן אמת.

באירוע המפתחים שערכה ענקית החיפוש, הציגה החברה את Google Lens – יוזמה חדשה לניתוח פרטים במציאות קיימת. בהדגמה שערכה גוגל הסבירה כי באמצעות הטכנולוגיה החדשה תוכלו לנתח עצמים סביבכם בעזרת מצלמת המכשיר בלבד. כך למשל תוכלו לכוון את המצלמה אל עבר פרח לא מוכר וגוגל תוכל להגיד לכם באיזה פרח מדובר ולתת לך אינפורמציה נוספת.  שימוש נוסף בטכנולוגיה יאפשר לכם לכוון את המצלמה אל עבר ברקוד המכיל מידע שימושי, כמו פרטי רשת אינטרנט אלחוטית, והטכנולוגיה תדע לשמור את הפרטים ולחבר את המכשיר שלכם בצורה אוטומטית אל הרשת.
השימוש ב-Google Lens לא נעצר כאן, שכן תוכלו לכוון את המצלמה למסעדות ברחוב ולקבל עליהן ביקורות מהרשת, או לכוון את המצלמה לכיוון ספר ולקבל עוד מידע על הסופר והמלצות קריאה נוספות.

הטכנולוגיה החדשה “מבינה” את מה שאתם מסתכלים עליו ובכך יכולה להביא את התוצאות הרלוונטיות ביותר עבורכם, אך היא לא עוצרת רק בצילום בזמן אמת. באמצעות היכולת לנתח עצמים, Google Lens תאפשר לכם לנתח את התמונות האישיות שלכם ובכך תוכל גם להמליץ על התמונות הטובות ביותר ולא להציג את אלה שיצאו פחות טוב (איכות ירודה או מטושטשות). בנוסף, גוגל דיווחה כי הטכנולוגיה תאפשר לשפר תמונות גרעיניות שצולמו בתנאי תאורה חלשים באמצעות למידה חכמה של הצבעים שאמורים להיות בתמונה, נוסף על האפשרות להסיר עצמים לא רצויים בתמונות קיימות.

בשלב הראשוני, גוגל תשלב את הטכנולוגיה החדשה דרך העוזרת הוירטואלית Google Assistant (אשר זמינה גם באייפון עכשיו) ובשירות Google Photos של החברה בזמן מאוחר יותר השנה.

בתחום המציאות הרבודה עדיין אין מתחרים שמציגים מוצרים שעובדים כבר היום אצל המשתמש היומיומי.  מיקרוסופט, שמפתחת את Hololens, כבר ביצעה כמה הדגמות מוצלחות עבור מוסדות לימודיים ורפואיים, נוסף על חזון לשימוש ביתי, אך טרם החלה לשווק את הטכנולוגיה לקהל הרחב.
במקביל, ידוע כי לפייסבוק וסנאפצ’אט יש תוכניות לגבי משקפיים למציאות רבודה (בדומה לפרוייקט הגנוז Glass של גוגל) אך נראה כי ייקח לא מעט זמן עד שנראה מוצר אמיתי ומתפקד שיכול לשמש אותנו ביום יום.

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close