מציאות מדומה

רגע לפני Google I/O: האם גוגל תציג משקפי מציאות מדומה ללא הצורך בסמארטפון?

בעוד מספר שעות, בשעה 20:00 שעון ישראל, יעלה לבמה מנכ”ל גוגל סונדר פיצ’אי, ויפתח לראשונה את כנס המפתחים השנתי של חברת גוגל ה-Google I/O. במהלך כנס המפתחים השנתי, תציג גוגל את הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה האנדרואיד O, אשר זמינה בגרסת פיתוח ראשונית מזה זמן. רק שבערב, תציג גוגל את מה שהיא מתכננת להציג לעולם במהלך החודשים הקרובים, אז צפוייה גוגל לשחרר את הגרסה המלאה של אנדרואיד O, בסביבות חודש ספטמבר \ אוקטובר. גוגל תציג את העיצוב של המערכת לצד הפיצ’רים החדשים והאפשרויות שעומדות בפני המפתחים.

מלבד מערכת הפעלה חדשה, גוגל תציג שינויים לאפליקציות האודיו \ וידאו שלה וחידושים לעוזרת הקולית ה-Google Assitent. שעל פי השמועות, במהלך כנס המפתחים ה-Google I/O, צפויה גוגל להציג את העוזרת הקולית שלה גם למכשירי האייפון אשר הותאמה במלואה למערכת ההפעלה ה-iOS. כזכור, אפל לא מאפשרת לשנות את ברירת המחדל של סירי, ולכן גוגל תהיה חייבת לשלב את העוזרת שלה בתוך אפליקציית גוגל, כאשר לא מובן לנו למה המשתמש צריך להיכנס לאפליקציה על מנת להפעיל את העוזרת של גוגל.

כזכור, בשנה שעברה הציגה חברת גוגל את טכנולוגיית ה-VR שלה ה-Google DayDrem. אותה טכנולוגיה חדשה אשר מבוססת על מערכת ההפעלה אנדרואיד 7 נוגט, מאפשרת למשתמש לחבר את מכשיר הפיקסל שלו אל תוך משקפי המציאות המדומה, ואז המשקפיים יודעות להציג למשתמש את התוכן ואת תצוגת ה-VR.

כפי שקורה כיום, על המשתמש חובה לחבר את הסמארטפון שלו אל תוך המשקפיים, וזאת על מנת להפעיל אותן ולקבל את התוכן הרצוי. אותו הדבר קורה עם המשקפיים של סמסונג ה-Gear VR, אשר מחייבות את המשתמש לחבר את מכשיר הסמסונג שלו. אך שונה מזאת, למשל משקפי המציאות המדומה של HTC Vive ושל Oculus Rift, חובה על המשתמש לחבר את המשקפי מציאות אל המחשב בחיבור חוטי. אך נראה כי לגוגל נמאס, ובמהלך פתיחת אירוע כנס המפתחים של החברה, צפוייה החברה להציג משקפי מציאות מדומה חדשים אשר אינם דורשים חיבור של מכשיר סמארטפון או חיבור חוטי אל המחשב על מנת שהמשקפיים יעבדו. מדובר בטכנולוגיית ה-DayDream אשר צפוייה לקבל גרסה חדשה במהלך הכנס.

אם המידע אכן נכון, מדובר בשינוי בשוק המשקפי מציאות מדומה, וגוגל אכן תצליח לנתק את המשתמש מהתלות בסמארטפון או בחיבור חוטי.

אלו הם רק חלק מהחידושים אשר תציג מחר חברת גוגל במהלך כנס המפתחים השנתי של החברה, אשר גם השנה, זה יערך בתוך משרדי החברה. וזאת על מנת לאפשר למפתחים להיות קרובים מאוד אל לב ליבם של מהנדסי החברה, אשר יהיו זמינים למפתחים ולאנשים אשר יהיו במהלך הימים הקרובים בקמפוס של גוגל.

מקור
VarietyGoogle I/O שידור חי
תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close