מיקרוסופט הציגה את עדכון “Fall Creators Update” עבור חלונות 10; זמינות בספטמבר

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בשעות הבוקר המוקדמות (שעון ארה”ב), ערכה חברת מיקרוסופט את כנס המפתחים השנתי שלה, ה-BUILD 2017, בו הציגה לראשונה את העדכון הבא עבור מערכת ההפעלה חלונות 10. העדכון שיקרא באופו רשמי: “Fall Creators Update”, ובשמו העברי – עדכון היוצרים סתיו. למה סתיו? כפי שכבר דיווחנו כאן באתר לפני מספר שבועות, במיקרוסופט מתכוונים לשחרר 2 עדכונים עבור מערכת ההפעלה חלונות 10 בשנה. עדכון היוצרים סתיו 2017 ישוחרר בחודש ספטמבר הקרוב ואף יהיה זמין להורדה בחינם עבור המשתמשים.

רק לפני חודשיים שחררה מיקרוסופט את העדכון האחרון עבור חלונות 10 שנקרא “עדכון היוצרים”, וזה הביא עימו מספר חידושים למערכת, ביניהם גרסה חדשה לצייר עם יכולות תלת מימד ועוד.

עיצוב רענן

מי שעוקב, בחודשים האחרונים, פרסמנו כאן באתר מספר הדלפות מתוך תהליך הפיתוח של “Redstone 3” (אבן אדומה 3), אותו שם קוד עבור חלונות 10, אשר יהיה העדכון הבא. היום (חמישי), הציגה מיקרוסופט את העדכון הבא עבור חלונות 10 אשר יביא עימו את העיצוב החדש אשר דובר רבות אודותיו שנקרא “NEON Project”, והיום אנו זוכים לשמו הרשמי: “Fluent Design System”, שפת עיצוב חדשה עבור מערכת ההפעלה חלונות 10 אשר תכלול חלונות שקופים, יותר אלמנטים בולטים למשתמש ונראות חדשה אשר תכלול את חמשת האלמנטים הבאים:

  • אור (Light)
  • עומק (Depth)
  • תנועה (Motion)
  • חומר (Material)
  •  סולם (Scale)

אלו הם האלמנטים החדשים בהם תעשה החברה שימוש על מנת לעצב מחדש את מערכת ההפעלה חלונות 10, אשר עדכון היוצרים סתיו 2017, יהיה העדכון הראשון מתוך סדרה של שדרוגים שיעברו בין גרסאות הפיתוח, ואף שינויים כאלה ואחרים שנראה רק בגרסה הסופית בחודש ספטמבר הקרוב. אך במיקרוסופט מדגישים כי, החברה תמשיך לפתח את העיצוב החדש וזה יעבור מספר שינויים עם השנים, תהליך מתמשך. אנו לא יכולים לחכות.

צפו בוידאו: מיקרוסופט מציגה את שפת העיצוב החדשה “Fluent Design System”

כונן ה-OneDrive חוזר

בעת השקת מערכת ההפעלה חלונות 10, במיקרוסופט ביטלו את האפשרות להיות מסונכרן עם הקבצים ב-OneDrive כחלק מהכונן במחשב האישי. כפי שכבר הוצג בעבר, במיקרוסופט הפעם מתכוונים לכך שכונן ה-OneDrive חוזר אל חלונות 10 עם מספר פיצ’רים חדשים.

אפליקציית תמונות חדשה “Story Remix”

אחת מהאפליקציות החדשות בעדכון היוצרים החדש, היא אפליקציית התמונות אשר מקבלת שם חדש ואפשרויות חדשות. הכירו את Remix, אפליקצייה חדשה אשר תאפשר למשתמש ליצור סרטונים מתוך תמונות או מתוך מספר סרטונים קצרים. האפשרויות החדשות יאפשרו למשתמשים ליצור רגעים חדשים בצורה חדשה עם אפשרויות ותוספות לתמונות ולסרטוני הוידאו. כבר אמרנו עדכון היוצרים?

ועוד

במיקרוסופט לא הציגו את כל הקלפים מתוך עדכון היוצרים בגרסת הסתיו עבור חלונות 10. בחברה הודיעו כי ישנם עוד מספר חידושים רבים עבור המערכת, כאשר דפדפן ה-Microsoft Edge, צפוי אף הוא לקבל עדכון משמעותי אשר יושק יחד עם העדכון בחודש ספטמבר הקרוב. סה”כ מדובר בארבעה חודשים של פיתוח כאשר הגרסה פיתוח הראשונה זמינה כבר עכשיו להורדה למשתמשי ה-Windows Insiders. אם אתם נמצאים בבטא, העדכון זמין להורדה כבר עכשיו דרך מערכת העדכונים ה-Windows Update, או שניתן להוריד את קובץ ההתקנה ה-ISO בגרסה 16193.
שימו לב: אין האתר או הכותב אחראים על כל נזק אשר עלול להגרם למחשבכם בעת שימוש בגרסאות פיתוח.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra