סלולר

כבר בשבוע הבא: שר האוצר מבטל מיסים בייבוא מכשירי סלולר

אם חשבתם על לשדרג את מכשיר הסמארטפון שלכם לאחרונה, בטוח תשמחו לגלות שעלויות ייבוא מכשירים מחו”ל הולכות לרדת משמעותית.  במסיבת עיתונאים שערך אתמול שר האוצר משה כחלון, הכריז השר על תכנית כלכלית חדשה בשם “נטו משפחה”.
התכנית החדשה כוללת מגוון הוזלות בתחומים שונים המשפיעים ישירות על התקציב המשפחתי, ביניהם גם התחום הסלולרי.

על פי פרטי התוכנית, מס הקנייה והמכס ברכישת מכשירים סלולריים מחוץ לארץ יבוטלו. לעומת זאת, מס הערך המוסף (מע”מ) לא יופחת כרגע, ועדיין תיאלצו לשם על כל מכשיר שתייבאו כ17% מעלותו המקורית.

עד כה, סכום מס הקנייה והמכס היוו תוספת של עד 35 אחוזים מעלות המוצר, מה שהפך את הרכישה בחו”ל לפעמים ללא משתלמת וגרם לרבים להמנע מלקנות מכשירים מחו”ל, או לחילופין “להבריח” את המכשירים ארצה בשיטות שונות.  כעת כשסכום המיסים הכולל על ייבוא מכשירים יהיה רק 17%, ישנה כדאיות מוגברת להזמנת מכשיר מחו”ל מאשר רכישת אחד בארץ.

צפו במסיבת העיתונאים מאתמול (מדקה 23)

המחירים לדוגמה

ה-Galaxy S8 של סמסונג, אשר יוכרז ביום שלישי הקרוב, צפוי לעלות 3,750 שקלים.  לאחר ההוזלה, המחיר צפוי לרדת ל3,150 שקלים לערך – ירידה של 600 שקלים.  אך אל תטעו, הוזלה בעלויות הייבוא לא תשפיע על המחירים בחנויות בארץ, לפחות לא באופן מיידי, שכן מרבית החנויות כבר מחזיקות מלאי מכשירים שנרכש בעלויות המכס הגבוהות יותר,והחנויות אינן ששות להוזיל את המחיר לצרכן.

על פי משרד האוצר, ההוראה צפוייה להכנס לתוקף באופן כמעט מיידי כבר בשבוע הבא, כאשר שר האוצר יחתום על שורת הוראות עבור תוכנית ההוזלה המשפחתית.

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close