האם מיקרוסופט מבטלת את תהליך הפיתוח של Windows 10 למובייל?

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בחברת מיקרוסופט עובדים בימים אלו על תהליך הפיתוח הבא של עדכון חלונות 10 שם קוד: Redstone 3 (אבן אדומה). כחלק מתהליך הפיתוח שהחל כבר, גרסה ראשונה כבר שוחררה ל-Windows Insiders במחשבים הנייחים והניידים, בעוד שמספר מועט של מכשירי סמארטפון תומכים Windows 10 זכו לקבל אותו. 

זו היא לא הסנונית הראשונה לכך שחברת מיקרוסופט כנראה ותבטל את תהליך הפיתוח שלה למכשירי הלומייה ושאר מכשירי ה-Windows 10 Mobile המעטים כיום בשוק. זה לא סוד שבמיקרוסופט דואגים לפתח אפליקציות לפלטפורמת האנדרואיד ול-iOS, ואף לחברה שיתופי פעולה עם מספר יצרניות מכשירי אנדרואיד אשר מטמיעות את האפליקציות של מיקרוסופט בממשקים הביתיים שלהן, כמו אחסון בענן ב-OneDrive, חבילת היישומים של Office ועוד.

בלפייר, חוזר למיקרוסופט לאחר הפסקה לקחת את המושכות לידיים

בשנים האחרונות, מנכ”ל מיקרוסופט הנוכחי, סאטיה נאדלה, מנהל את החברה בכיוון נכון עם עליה ברווחים, מצליח להניע את החברה קדימה עם שרותים חדשים וארגון נכון. אך כמובן, לא כל הנוצץ הוא זהב.

במיקרוסופט ישנן מספר בעיות מרכזיות, שאחת מהן היא Windows 10 בגרסת המובייל שלה. במיקרוסופט לא מצליחים להתרומם עם מערכת ההפעלה לסמארטפונים, וזאת לא מוציאה מכשירים חדשים כבר חודשים ארוכים נוסף על אף יצרנית אחרת שלא מאמצת את מערכת ההפעלה חלונות 10. במוקדם ובמאוחר, במיקרוסופט יאלצו לוותר על תהליך הפיתוח למובייל, מה שייאלץ את החברה להתרכז בפיתוח המערכת למחשבים, טאבלטים ו-Xbox בלבד.

לא בכל מחיר? במיקרוסופט שוקלים את הפסקת תהליך הפיתוח עבור חלונות 10 מובייל

ל-The Verifier נודע כי מיקרוסופט שוקלת להפסיק את תהליך הפיתוח למובייל כבר בגרסת השחרור הבאה של חלונות 10.  עדות מוצקה לכך נמצאת בגרסת הפיתוח ה-Pre-release האחרונה אשר לא כוללת בתוכה תמיכה בחלונות 10 למכשירי למובייל. יחד עם זאת, אמנם אחוז המשתמשים במערכת המובייל הוא קטן אך עדיין קיים ומישהו צריך להמשיך ולתת להם תמיכה למערכת והמשך הפיתוח.  אנו מבינים כי יתכן ובמיקרוסופט יוציאו מכשיר דגל חדש מבוסס אנדרואיד אשר יהיה בתוך מעטפת האפליקציות של מיקרוסופט ולמשתמש תהיה סיבה טובה לשדרג אם זה ירצה להמשיך ולעשות שימוש בשרותי החברה בפלטפורמה אחרת.

על פי הסטטיסטיקות של האתר והרשתות החברתיות של The Verifier, נראה כי אחוז המשתמשים במכשירי Windows Mobile אינו גבוה. אם במידה ובמיקרוסופט יחליטו לשדרג את מכשירי הלומייה, או לשחרר מכשיר סמארטפון תחת מותג ה-Surface מבוסס מערכת ההפעלה אנדרואיד, תשקלו לשדרג? שתפו אותנו בתגובות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *