סמסונג מציגה דור חדש עבור Gear 360 – מצלמת ה360 שלה

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

כחלק מאירוע ההכרזה של שני מכשירי הדגל החדשים, סמסונג הציגה את הדור החדש עבור מצלמת ה-360 שלה, ה-Gear 360.

כזכור, הדור הראשון למצלמה הושק אי שם בפברואר 2016 ומאז לא קיבל במה משמעותית עד כה. סמסונג לא מכרה יותר מדי יחידות של המצלמה בעיקר בגלל מחירה הגבוה שעמד על 350 דולרים וגם בגלל חוסר המודעות והחשיבות לצילום 360 באותו זמן. היום, הציגה החברה את הדור השני של המצלמה, ונראה שהיא מעוניינת להכנס לתחום ה360 בהילוך גבוה.

הדור הראשון למצלמה Gear 360 | מקור תמונה: סמסונג

המצלמה החדשה, שפשוט עונה לשם The New Gear 360, מגיעה בעיצוב מרוענן הכולל ידית מעוצבת לאחיזה נוחה, כאשר בראשה המצלמה בעיצוב המוכר מהדור הקודם, היא קטנה וקומפקטית מספיק לנשיאה נוחה בכיס וחיווי הסוללה בקדמתה מאפשרת אינדקציה טובה לכמות הזמן שנותרה לשימוש.
המצלמה מצויידת בחיישני תמונה 8.4 מגה-פיקסל ושתי עדשות Bright Lens F2.2 בתצורת צילום של ‘עין הדג’ (Fish-eye), המאפשרת צילום ב360 מעלות ברזולוצייה גבוהה, כאשר צילום הוידאו מגיע עד לרזולוציית 4K.
המצלמה החדשה כוללת את תקן הIP53 הדוחה אבק ומים ומאפשר לכם לצלם גם כשיורד גשם בחוץ.

המצלמה החדשה The New Gear 360 | מקור תמונה: יח”צ סמסונג

סמסונג אף הוסיפה למצלמה את אפשרות התמיכה בצילום בשידור חי ב360, כאשר זו מחוברת למכשירים תומכים. ואם כבר מדברים על תמיכה במכשירים, החברה הקוריאנית ציינה כי המצלמה תתמוך גם במכשירים הנוכחיים שלה, ביניהם סדרת ה-S מדגם ה6 ומעלה וכמו כן גם מכשירי Galaxy A5 ו-7 הנוכחיים המריצים אנדרואיד 5.0 ומעלה. בנוסף תציע לראשונה תמיכה גם במכשירי האייפון האחרונים ומחשבים מבוססים Windows ו-Mac באמצעות אפליקציה או תוכנה מותאמת.

היצע התמיכה הרחב מציב את מצלמת ה360 בקדמת הבמה מול המתחרות הגדולות, ביניהן LG באמצעות 360Camera, ו-Ricoh Theta S, אשר מאפשרות צילום באיכות פחותה מזו שהציגה סמסונג ואף רק בחלקן ישנה האפשרות לבצע שידורים חיים. נוסף על כך, סמסונג בונה על שימוש מוגבר במצלמות 360 שיאפשר חוויית VR עשירה יותר בתוכן עבור המשתמשים, וקידום פלטפורמת המציאות המדומה.

מחיר המצלמה טרם נחשף באופן רשמי אך סמסונג ציינה כי ניתן יהיה לרכוש אותה כבר במהלך אפריל/מאי השנה, כאשר מחירה צפוי להיות נמוך מהדור שקדם לה, שכזכור עמד על 350 דולרים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch