אפליקציותסלולר

מאשרת את השמועות: סמסונג מציגה את ביגסבי

לפני מספר חודשים הופצה השמועה כי סמסונג ממשיכה בפעולתה ללכת לדרך עצמאית וכחלק מכך, תציג את הגרסה שלה לאינטילגנציה מלאכותית במכשיריה. היום סמסונג מאשרת כי הפיצ’ר שתציג, העונה לשם ביגסבי (Bixby), לא יהיה “עוד עוזרת וירטואלית”.

אירוע השקת מכשיר הדגל הבא של סמסונג, Galaxy S8, מתקרב בצעדי ענק ולקראתו נחשפים עוד פרטים על המכשיר ופיצ’רים שצפויים להיות חלק ממנו.

בעוד שחברות רבות השיקו את מכשיריהן ובחרו ב-Google Assistant כעוזרת הוירטואלית האולטימטיבית עבורן, סמסונג בוחרת ללכת בדרך שלה ומציגה היום בהודעה לעיתונות את הפיתוח האחרון שלה, ביגסבי, שמיועד להתרגל אליכם ולסייע, ולא ההיפך.

על פי סמסונג, אפליקציות ‘תומכות-ביגסבי’ יאפשרו לכם לבצע את כ-ל האפשרויות שהאפליקציה מציעה, החל מפקודות ידועות מראש ועד צעדים הדורשים נגיעה במסך בדרך כלל. סמסונג טוענת כי בניגוד למרבית העוזרות הקוליות, המסוגלות לעשות רק פונקציות מוגדרות מראש, ביגסבי יהיה מסוגל לגעת בכל רכיב קיים באפליקציה.

בנוסף אומרת סמסונג, העוזרות הוירטואליות היום מתוכנתות לתת מענה על פקודות מוכנות,מה שמצריך משתמשים רבים לדייק בבקשתם אחרת הן לא יידעו להציג את המידע הרלוונטי. במקרה של ביגסבי אנחנו צפויים לראות אינטילגנציה מלאכותית שתדע להשלים את הפרטים לבד או לבקש מכם מידע נוסף במקרה והוא חסר.

דבר אחרון שציינה סמסונג היא יכולה הפיצ’ר החדש לזהות קונטקסט (הקשר) בין הפעולות, גם אם שולב מגע במסך בין הפעולות. ביגסבי יידע לזהות את הקונטקסט המתאים ולספק את התשובה או הפעולה הנדרשת.

סמסונג לא מתכוונת לעצור בשילוב הטכנולוגיה רק במכשיר הדגל הבא והיא אף מתכננת ליצור אקו-סיסטם שלם שינוהל על ידי אותה אינטליגנציה. כך למשל תוכלו לשלוט בעתיד גם במזגן או במכשיר הטלוויזיה שלכם, ובעתיד אף להפעיל מוצרים נוספים בתחום ‘האנטרנט של הדברים’, כגון מכונות כביסה, מקררים, מפסקים חכמים (אשר סמסונג חולשת כמעט בכל התחומים) וכל זה באמצעות הוראות קוליות בלבד.

בשלב הראשון, ביגסבי יוצג עם מכשיר ה-Galaxy S8 באמצעות כמה אפליקציות בודדות תומכות, מתוך מאגר אשר צפוי להתרחב ברגע שתשחרר החברה את ערכת ה-SDK למפתחים.
מכיוון שמדובר בעידכון תוכנה שאינו מצריך חומרה ספציפית (נכון לרגעים אלה) מכשירים נוספים מבית החברה צפויים לקבל את העדכון גם הם.

מה דעתכם? האם הטכנולוגיה הזאת צריכה לגרום לגוגל ומקבילותיה “לפחד” מהתחרות, או שמא זהוא רק תמריץ עבורה?

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close