לאפל כבר אין מה לחדש, אז היא נכנעת

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

יצרנית מכשירי האייפון הפופולריים נאבקת כבר כמה שנים בתדמית האומרת שהיא אינה מחדשת יותר בתחום הסמארטפונים, ולראייה מצאה את עצמה מאלצת צרכנים רבים לאמץ חיבורי טעינה ייחודיים, מאשר משנה באופן מהותי את מכשיר הדגל הסלולרי שלה.

דיווח חדש המגיע מכיוון הוול סטריט ג’ורנל מדווח כי האייפון הבא צפוי ליישר קו מול יצרניות מכשירי האנדרואיד בשוק, ואף לאמץ טכנולוגיות זהות.

כך למשל דווח כי האייפון הבא צפוי להגיע עם חיבור טעינה USB C, מה שאומר שאפל תזנח את חיבור ה’לייטנינג’ האייקוני ותגרום לשאלה “למי יש מטען לאייפון” להפוך למיותרת בין חברים בעלי מכשירים שונים. עוד דווח כי אפל תבחר להטמיע במכשיר האייפון הבא מסך מסוג OLED, הידוע כחסכוני באנרגיה, ובעיקר מה שעשוי להקל על חיי הסוללה של המכשיר.

הידיעה הבאה שסיפק הוול סטריט ג’ורנל עשוייה לזעזע כמה מחובבי חברת התפוח, ואולי אף לאכזבם, כאשר יגלו שהאייפון הבא עשוי להגיע עם מסך קמור משני צדדיו.

אחרי שנים שנטען כי היריבה הגדולה סמסונג מנסה להעתיק את הצלחתו של מכשיר האייפון על ידי ייצור מכשירים עם יכולות דומות, במילים המיתולוגיות של חיים יבין ניתן לומר רק – מהפך.

שילוב שלושת הפיצ’רים הנ”ל מרמזים כי אפל נכנעת למירוץ החדשנות, מצטרפת לעדר ואולי אף פוזלת לכיוון המתחרה הקוריאנית.
סמסונג היא אחת מיצרניות מסכי הOLED הגדולות בעולם ולכן השימוש במסכים מסוג זה הוא טבעי עבורה. בחירת אפל בסוג מסך זה תהיה חכמה ויעילה, אך פחות מנוסה מהשימוש במסכי LCD עד היום. בנוסף, סמסונג הייתה הראשונה להציג סמארטפון קמור ופעיל באמצעות מכשיר הEdge הראשון שלה, אשר הפך להצלחה וכיום הפך לסטנדרט בליין מכשירי החברה, מה שיגרום לאפל להיראות כאילו נגמרו לה הרעיונות משלה כשתציג את אותה טכנולוגיה.

מה שבטוח, מעבר לחיבור USB C יהיה צעד חכם מצד החברה שכן מחשבי המקבוק פרו האחרונים עברו לטעינה באמצעות אותו חיבור, ואולי אף ניתן יהיה להשתמש באותו המטען עבור המחשב והטלפון (בתנאי מתח שונים).

מירוץ השמועות של אפל עדיין ממשיך ועל פי שמועות ייתכן ונראה פיצ’רים נוספים כגון טעינה אלחוטית ואף העלמת כפתור הבית הפיזי (מה שגם כאן סמסונג צפויה להציג הרבה לפניה).

את כל החדשות הללו ועוד, נמשיך לדווח לכם כאן עד לרגע ההשקה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch