טכנולוגיה ואינטרנט

אפליקציות, אתרים ואפילו מנורות הפסיקו לעבוד בגלל אמאזון

יום לא קל בכלל עבר על אמזון היום (שלישי 28.2) כאשר שרתי ה-S3 של החברה, המיועדים בעיקר לאיחסון מדיה, סבלו מניתוקים ושגיאות באיזור החוף המזרחי וגרמו לשירותים רבים, החל משירותי המדיה של החברה ועד לפלטפורמות כמו Slack ו-Signal לא לתפקד כראוי שעות רבות.

לא מעט אתרים בעולם, כדוגמת Business Insider ו-The Verge, נתמכים על שירותיה של אמזון ולא רק, אפליקציות רבות וטכנולוגיות שהשירותים שלהן רצים על השרתים של החברה – כל אלה חטפו מכה די קשה שארכה למעלה מ4 שעות בהן השרתים של אמזון נפלו והעולם השתגע.

כך למשל שירות הזרמת הוידאו Amazon Prime Video ושירות המוזיקה של החברה חדלו מלפעול עבור משתמשים מסויימים, במכשירים מסויימים, נוסף על כך שטלויזיות חכמות הפסיקו להגיב ואפילו אלכסה, העוזרת הקולית של החברה, התקשתה למלא את תפקידה.

משתמשים רבים דיווחו גם כי אפליקציות פופולריות הפסיקו לעבוד כהרגלן, מלוות בהודעת התנצלות בשם אמזון השותפה, נוסף על חנות האפליקציות של אפל שחוותה בעיות תקשורת באותו זמן ואף נורות חכמות הפועלות באמצעות שירות הסקריפטים והבקרה מבוסס הענן IFTTT חדלו מלפעול.

אותה תקלה נרחבת שארכה למעלה מ-4 שעות הפריעה לרשת האינטרנט מלתפקד ואנשים רבים מצאו את עצמם מתוסכלים וחסרי מעש. בעת נפילה שכזאת המשפיעה על רשת האינטרנט, אנשים מבינים עד כמה אנחנו חסרי אונים ותלויים באותם שירותים לצורך התפקוד היום יומי.

לאחר אותן 4 שעות של תקלות, אמזון דיווחה כי הבעיה בשרתים תוקנה והשירות צפוי לחזור לפעילות רגילה, אך רבים מהאתרים עדיין חווים ניתוקים קלים וזמני טעינה איטיים, ככל הנראה כחלק מההתאוששות האיטית של הפסקת הפעילות.


מי שלא הושפעה מהתקלה כלל הייתה ספקית שידורי התוכן נטפליקס, אף על פי שהיא עושה שימוש נכבד בשרתים של אמזון. הסיבה לכך הייתה למעשה למידה מהפסקות שידור פתאומיות בעבר, אשר גרמו לחברה להפסיק להתלות בשרתים בלעדיים לאיזור מסויים, כך שברגעים של הפסקת פעילות, שירות הזרמת הוידאו מגובה בשרתים הנמצאים באיזורים אחרים ומאפשר המשך פעולה תקינה.

האם חוויתם את התקלה ושמתם לב שלרגע חלק מה אפליקציות / אתרים שאתם גולשים בהם לא עבדו? שתפו אותנו בתגובות >>>

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close