נותקתם באופן פתאומי מחשבון הגוגל? כנראה שאתם לא היחידים

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

משתמשים רבים, כולל עבדכם הנאמן, קיבלו במהלך הלילה האחרון הודעה משונה מגוגל המבקשת להכניס את הסיסמה לחשבון מחדש. כחלק מעבודה בחברת אבטחה ומניסיון מר (של אחרים כמובן) למדתי להיות חשדן ודחיתי את הפעולה לבוקר.

הבוקר מדווחים אתרים רבים כי התופעה רחבה יותר מאשר רק מספר משתמשים מועט, אך מגוגל כבר נמסר כי כרגע אין כל סיב לדאגה.

“קיבלנו מספר דיווחים ממשתמשים שנותקו במפתיע מחשבונו הגוגל שלהם. אנו חוקרים את הבעיה אך אין מה לדאוג, שכן אין כל אינדיקציה למתקפת דיוג או איום אבטחתי כזה או אחר” מוסרת ענקית התוכנה.

עוד מוסיפה ואומרת “במקרה שחוויתם מקרה דומה, אנא נסו להתחבר שוב דרך accounts.google.com. במידה ואינכם זוכרים את הסיסמה תוכלו לשחזר אותה פה.  למתמשים בעלי מנגנון אימות דו-שלבי, ייתכן עיכוב קל בקבלת הודעת הSMS.”

הודעת ההרגעה מגוגל אכן משמחת שאכן שום איום אבטחתי מרחף מעל חשבונות יקרי הערך, שכן היום כלל חשבונות הגוגל שלנו מחוברים למגוון מכשירים שונים כמו גוגל Home, כרומקאסטים וגוגל Wifi, אשר משתמשים דיווחו כי החלו “להשתגע” בזמן הגליץ’ המדובר, מה שמעורר את הפחד למוצרים עתידיים שעשויים להפסיק לתפקד באופן פתאומי, כגון מכוניות אוטונומיות.

גם אתם חוויתם את הגליץ’? שתפו אותנו בתגובות

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch