טכנולוגיה ואינטרנט

נותקתם באופן פתאומי מחשבון הגוגל? כנראה שאתם לא היחידים

משתמשים רבים, כולל עבדכם הנאמן, קיבלו במהלך הלילה האחרון הודעה משונה מגוגל המבקשת להכניס את הסיסמה לחשבון מחדש. כחלק מעבודה בחברת אבטחה ומניסיון מר (של אחרים כמובן) למדתי להיות חשדן ודחיתי את הפעולה לבוקר.

הבוקר מדווחים אתרים רבים כי התופעה רחבה יותר מאשר רק מספר משתמשים מועט, אך מגוגל כבר נמסר כי כרגע אין כל סיב לדאגה.

“קיבלנו מספר דיווחים ממשתמשים שנותקו במפתיע מחשבונו הגוגל שלהם. אנו חוקרים את הבעיה אך אין מה לדאוג, שכן אין כל אינדיקציה למתקפת דיוג או איום אבטחתי כזה או אחר” מוסרת ענקית התוכנה.

עוד מוסיפה ואומרת “במקרה שחוויתם מקרה דומה, אנא נסו להתחבר שוב דרך accounts.google.com. במידה ואינכם זוכרים את הסיסמה תוכלו לשחזר אותה פה.  למתמשים בעלי מנגנון אימות דו-שלבי, ייתכן עיכוב קל בקבלת הודעת הSMS.”

הודעת ההרגעה מגוגל אכן משמחת שאכן שום איום אבטחתי מרחף מעל חשבונות יקרי הערך, שכן היום כלל חשבונות הגוגל שלנו מחוברים למגוון מכשירים שונים כמו גוגל Home, כרומקאסטים וגוגל Wifi, אשר משתמשים דיווחו כי החלו “להשתגע” בזמן הגליץ’ המדובר, מה שמעורר את הפחד למוצרים עתידיים שעשויים להפסיק לתפקד באופן פתאומי, כגון מכוניות אוטונומיות.

גם אתם חוויתם את הגליץ’? שתפו אותנו בתגובות

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close