ה-Stories של אינסטגרם מגיעים ל-Whatsapp

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

אני חייב לציין שזה היה בהחלט מהלך מפתיע, אבל אחרי שנרגעתי הבנתי כמה הוא הולך להחיות את אפליקציית המסרים שכבר הפסיקה לרגש אותנו. ה-Stories, או בשמם המקצועי – Status, הם כאן כדי להשאר.

לפני מספר ימים הודיעה ווטסאפ כי בקרוב נוכל לשתף “סטטוסים” באפליקציה. עד היום, הסטטוס הנפוץ היחידי בווטסאפ היה “..Hi, I’m using Whatsapp” הניתן לשינוי, אך נראה שלא זו הייתה כוונת החברה.

ככה נראו הסטטוסים לפני (בגרסאות iOS עתיקות)

ווטסאפ חשפה כי הסטוריז של אינסטגרם, אותם פוסטים קצובים בזמן הנעלמים לאחר 24 שעות, אכן יהיו חלק אינטגרלי מהאפליקציה הפופולרית ומכה נוספת לסנאפצ’אט.
אין זה אומר שאינסטגרם בקרוב תהפוך את הפיצ’ר הזה למיותר אלא להיפך. אם עד היום רק לעוקבים שלכם או לבעלי חשבון אינסטגרם הייתה גישה לאותם סטוריז, היום מדובר בקהל רחב הרבה יותר – אנשי הקשר שלכם המשתמשים בווטסאפ.

מהלך זה יוצר חשיפה רחבה לפוסטים היומיומיים שלכם ואף מאפשר להגביר מהלכי שיווק עסקי ושילוב פרסומות באפליקציית המסרים, כפי שדווח בעבר, ואם חשבתם שווטסאפ תעצור כאן, שתדעו שהיא רק מתחילה.

מנגד, לאותם אנשים שעד היום פיתחו שיטות סינון עבור אנשי הקשר שלהם זה הולך להיות קצת קשה. בהנחה שביטלתם את אישורי הקריאה או מתי נראיתם לאחרונה, אם העליתם “סטטוס” זה סימן שפתחתם את האפליקציה וטרחתם להעלות תמונה או וידאו, בזמן שהתעלמתם מההודעות של חבריכם.

הסטטוסים החדשים

דבר נוסף, לכולנו יש אנשי קשר שהוספנו במהלך השנים, אנשים שהם לא בהכרח חברים שלנו, למשל חברים של ההורים, הספר, אקסים, דייטים שסיננתם או סתם אנשים אקראיים ששמרתם כי הייתם צריכים לזכור – כל אלה יהיו חשופים לסטטוסים שלכם, במידה ולא שיניתם את הגדרת ברירת המחדל המאפשרת רק לאנשי הקשר לצפות.  בין הגדרות הפרטיות הנוספות תוכלו לבחור לשתף את הסטטוסים ולבחור אנשים ידנית שלא תהיה להם גישה או לעומת זאת לבחור רק אנשים ספציפיים שיוכלו לראות.

את הפיצ’ר החדש תוכלו לראות בעמוד הראשי של אפליקציית המסרים, תחת הכותרת Status, שם ירוכזו כל הסטטוסים החדשים של אנשי הקשר שלכם וגם תוכלו לייצר כבר סטטוסים משלכם.

שילוב הפיצ’ר דומה למה שכבר עשתה בעבר פייסבוק, הבעלים הנוכחיים של שתי האפליקציות הפופולריות, בה היא משלבת פיצ’רים מאפליקציה אחת לאפליקציה אחרת. ניתן לראות זאת באישורי הקריאה בפייסבוק מסנג’ר כפי שנעשה קודם בווטסאפ, או שילוב קבצי הגיף GIF  בווטסאפ כפי שהחלו בפייסבוק מסנג’ר.

אמא כבר התחילה להעיר למה העליתם סטטוס כשאתם הולכים יחפים על רצפה קרה? שתפו אותנו בתגובות

 

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch