סמסונג חושפת את דו”ח החקירה של ה-Note 7 ומציגה תהליך בקרת איכות משופר

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

אחרי חודשים אינטנסיביים של חקירת מקרה ההתלקחות של מכשירי ה-Galaxy Note 7, חושפת סמסונג את הממצאים המצביעים בעיקר על חיפזון ותחרותיות.

כזכור, סמסונג הציגה את מכשיר הפאבלט שלה בסביבות חודש אוגוסט 2017, ואף הכריזה כי הוא הולך לשנות את פני הדברים. מה שהיא לא ידעה, זה שפני הדברים שהוא עתיד לשנות, יהיו שלה.
כבר בתחילת השיווק היה מחסור במכשירים ותהליך ההפצה בעולם היה איטי ביותר. יחד עם זאת, המכשיר נמכר בהצלחה במלאי שהוצע עד שהחלו להגיע תלונות של התחממות יתר של המכשיר ואף התלקחות.

מאז אותו מקרה, ורבים שהגיעו אחריו, החלה סמסונג לאסוף את המכשירים הלקויים והחליפה אותם בחדשים. עוד הגדילה לעשות וקיבלה מגוגל אישור מיוחד להטמיע סמן ייחודי במערכת ההפעלה המבדיל בין מכשיר מהסדרה התקולה לסדרה שהגיעה אחריו, אך זה לא החזיק הרבה זמן וגם הסבב השני של המכשירים חווה תקלה דומה, שבעקבותיה הצהיר מנהל התעופה האמריקאי כי אדם שיעלה למטוס עם מכשיר Galaxy Note 7 יואשם בפשע פדרלי. ההוראה התרחבה לחברות תעופה בכל העולם שהקפידו לציין בתחילת הטיסה כי מי שבבעלותו מכשיר שכזה, מתבקש להזדהות מול צוות הטיסה להמשך טיפול.

מאז אותה תקלה, סמסונג החלה לאסוף את כלל המכשירים ולהתחיל לעשות שיעורי בית. החקירה שלקחה חודשים ארוכים הגיעה לסופה כאשר חשפה היום (23.1) החברה את תוצאותיה.

מדו”ח החקירה עולה כי התקלה בסוללה של הסדרה הראשונה נוצרה משילוב שגוי של האלקטרודות בחלקה העליון של הסוללה, אשר גרם לעיקומן בעת שילובה במכשיר. לאחר מכן, בסדרת הייצור השנייה הייתה זו עבודת הלחמה רעועה שגרמה לקצר פנימי.

הדו”ח בסרטון הסברה:
[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=6s4uqr1serU[/embedyt]

גם אם לא נאמרו באופן רשמי, הממצאים הללו מעידים בעיקר על חיפזון הוצאת המכשיר לעולם, שכן באותו זמן היה זה האייפון 7 של אפל שאיים לגנוב לסמסונג את אור הזרקורים. התחרותיות גרמה לזירוז הייצור שבמקרה זה כמעט עלה בחיי אדם.

סמסונג יודעת שהיא צריכה לשקם את השם שלה, ולשם כך הודיעה גם על החלת תהליך בקרת איכות משופר בו יתמקדו בין היתר בטעינה ופריקת הסוללה ואופן עבודתה בשימוש יומיומי, בנוסף לתנאים קיצוניים, שכן היא אינה יכולה להרשות לעצמה להמשיך ולבנות לעצמה שם של יצרנית מכשירים תקולים.

האם אתם עדיין סומכים על סמסונג שתייצר עבורכם את המכשיר האולטימטיבי? שתפו אותנו בתגובות

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch