נשאר לכם כסף קטן מהטיול בתאילנד? תקנו איתו קפה או אפליקציה

כתב אורח - אורי סער
פורסם על ידי כתב אורח - אורי סער

לרבים מאיתנו המטיילים זה קרה, אנחנו נוסעים לחו”ל לעבודה, לטיול או אפילו לביקור משפחתי, לוקחים איתנו סכום כזה או אחר של מטבע זר ובחזרה לארץ, תמיד “נתקעים” עם שאריות כסף קטן שסביר ולא נוכל להשתמש בו.
תחנות הצ’יינג’ אינן מקבלות מטבעות זרים בתצורת מטבעות וכמובן שגם לא הבנקים ואתה פשוט אומר לעצמך שתשמור את זה לטיול הבא, כאשר ברוב המקרים אתה שוכח או מאבד אותם.

אל האתגר הזה ניגשו תומר זוסמן, עידן דשא ודרור בלומנטל מחברת TravelersBox שפיתחו את המיזם במשך מספר שנים והשקיעו מכספם, כדי לפתח אבטיפוס שכלל תוכנה וחומרה ייעודית, כאשר בשלבים מאוחרים יותר גייסו מעל 14 מיליון דולרים והשיקו את השרות לראשונה אי שם בסוף 2015.
היזמים מחברת TravelersBox פיתחו מכונה המאפשרת ביצוע הפקדה והמרה של כסף פיזי זר לידי כסף מקוון בחשבונות כמו: PayPal, Google Play, Skype, Starbucks ועוד, ואם תרצה אפילו תוכל להעביר את הכסף הקטן הזה לצדקה לבחירתך.

היום הודיעה החברה כי היא מוסיפה את השותפות עם אפל, כאשר משתמשים רבים יוכלו להמיר את הסכומים הקטנים אל חשבון ה- iTunes שלהם לרכישות מקוונות.

travelerbox
מקור תמונה: Travelerbox

כפי שהייתם מצפים, השירות אינו חינם, ישנה עמלה של 7% על כל העסקאות, אך כשמסתכלים על כמויות, הכסף הקטן שבסופו של דבר מוחבא במגירה איפשהו, המרתו ל- iTunes או הכנסתו לPayPal לפחות מאפשרת לך לקבל משהו בחזרה, ולנוסע מתמיד, זה יכול להצטבר לסכומים נכבדים.

המכונות מקבלות גם שטרות וגם מטבעות וממוקמות כרגע ב7 מדינות בשדות תעופה שונים ביניהם: בטורקיה, קנדה, גיאורגיה, איטליה, ישראל (באולם איסוף הכבודה), יפן והפיליפינים – עם הונג קונג, אוסטרליה, הודו, אינדונזיה ומלזיה המצטרפות בקרוב.

שתפו כתבה
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *