סלולר

היא חוזרת: הסינים יהיו הראשונים לחוות את הסמארטפון החדש של נוקיה

אחרי שפשטה את הרגל, נמכרה למיקרוסופט ו”הופשטה” מהמותג לטובת חברה פינית אחרת, נראה שנוקיה מעוניינת לחזור לכותרות. אך בנתיים רק בסין.

החברה הפינית שעברה את מיטב גלגולי המוצר וחזרה למקורות, מביאה כותרות חדשות, הרבה לפני תערוכת ה-GSM הגדולה MWC, כאשר היא מכריזה על Nokia 6 – סמארטפון האנדרואיד הראשון תחת המותג הותיק, מאז שנמכרו זכויות שמה ל-HMD Global הפינית.

את דריסת הרגל הראשונה שלה, בחרה נוקיה המחודשת לעשות בסין בהשקה שקטה. מפרט ה-Nokia 6, כך הוכרז, יגיע עם מסך בעל שוליים קמורים בגודל 5.5″ וברזולוציית FHD. המכשיר ירוץ על ערכת השבבים Snapdragon 430 וילווה ב4 ג’יגה בייט זיכרון RAM ו-64 ג’יגה בייט זיכרון איחסון פנימי. למכשיר תהיה אפשרות הרחבת האחסון באמצעות כרטיס microSD, מקום לשימוש בשני כרטיסי סים, תמיכה בדור רביעי, מצלמה ראשית בגודל 16 מ”פ וקישוריות בלוטות’ 4.1. על הצד המוזיקלי ינצחו רמקולים בסטריאו ואיכות סאונד מבית Dolby Atmos כאשר מי שתפעיל את כל ההרכב תהיה סוללת 3000mAh.
מיותר לציין שנוקיה לא מתכוונת לדשדש והמכשיר יסופק מראש עם אנדרואיד נוגט 7.0 הישר מהקופסה.

המחיר? ¥1,699 (שהם 245 דולרים) דרך JD.com.

האסטרטגיה להשקת המכשיר הראשון דווקא בסין מתמקדת בעובדה שבמדינה ישנם 552 מיליון משתמשי סמארטפון הצמאים לחידושים ומכשירים חדשים. החברה דיווחה כי השנה יושקו שישה מכשירים בסך הכל תחת השם של נוקיה. אם כולם ילכו בכיוון ההשקה הנוכחית, ככל הנראה יש למה לצפות, במיוחד כשתערוכת MWC לפנינו.

האם אתם מלקוחות נוקיה הנאמנים עוד מאז שהתחילה? האם תרכשו סמארטפון חדש מבית המותג הותיק-חדש? שתפו אותנו בתגובות

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close