שיאומי מציגה – טלוויזיה דקה יותר מה-iPhone

יעקב תם | Yaakov Tam
פורסם על ידי יעקב תם | Yaakov Tam

חברת שיאומי (Xiaomi) ערכה השבוע את מסיבת העיתונאים הראשונה שלה בתולדות תערוכת ה-CES, וחשפה טלוויזיה חדשה ומעניינת.

הענקית הסינית, ממנה כבר ראינו מספר רב של מוצרים מסוגים שונים, החל מסמארטפונים, שלטים חכמים, ממירי טלוויזיה, גאדג’טים לבית חכם – ואפילו רחפנים, הציגה השבוע את הגרסה הרביעית במספר של סדרת הטלוויזיות החכמות שלה.

ליין הטלוויזיות החדש שנחשף, הנושא את השם ‘Mi TV 4’, יגיע במספר דגמים בגדלים שונים בעלי מסגרת דקה ומרשימה. מגוון הטלוויזיות שיושקו בליין יגיעו עם מסכים ברזולוציית 4K כברירת מחדל, ועובי מדהים של 4.9 מ”מ בלבד – כמעט 3 מ”מ פחות ממכשיר האייפון האחרון שהושק, אשר עוביו עומד על 7.1 מ”מ.

טלוויזיות ה-4 Mi TV יריצו את מערכת האנדרואיד, בגרסה המותאמת לטלוויזיות עם ממשק משתמש ייעודי של שיאומי, הכולל ניתוח העדפות צפיה של המשתמש, והצגת המלצות בהתאם.
הטלוויזיות החדשות, הינן מודולריות, דבר אשר יאפשר להחליף או לשדרג חלקים שונים בטלוויזיה, שכן כל מרכיבי המחשוב, החיבורים והסאונד, משולבים בסאונדבר, אשר מחובר לטלוויזיה באמצעות כבל בודד. דבר שיחסוך מהמשתמש את התנוחה המביכה של הישענות על הקיר והניסיון לחבר כבלים לאחורי הטלוויזיה.

הסאונדבר המתקדם, אף יתמוך בתקן החדש מבית Dolby Digital  ה-“Dolby Atmos”, ומאפשר סאונד מעולה בשלושה מימדים, וזו באמצעות הקרנת גלי הקול לעבר התקרה, והחזרתן לאוזני המשתמש.

הטלוויזיות החדשניות יגיעו בגדלים החל מ49 אינצ’ים ועד 65 אינצ’ים לטלוויזיה הגדולה ביותר, ובמחירים אשר יחלו בפחות מ-2,000 דולרים (כ-7800 ש”ח) לדגם הגדול ביותר, והחל מ1,500 דולרים (כ- 5,600 ש”ח) לדגמים הקטנים יותר.

עוד לא ידוע אם הטלוויזיות החדשות (ובעלות המחיר האטרקטיבי למדי) יגיעו גם לישראל, אך כולנו תקווה לכך.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=C1lOXdcN74Y[/embedyt]

 

 

שתפו כתבה